- Reklama -

Komórkomania w ZSBiO

We wtorek, 18 października, w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących odbyła się akcja KOMÓRKOMANIA. Uczniowie i nauczyciele mogli zarejestrować się jako potencjalni dawców szpiku.

 

 

 

- Reklama -

Nauczyciele i uczniowie ZSBiO w Biłgoraju przy wsparciu Lubelskiego Kuratora Oświaty i w imieniu fundacji DKMS przeprowadzili wczoraj akcję informacyjno-edukacyjną „KOMÓRKOMANIA”. Akcja była połączona z rejestracją potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Zarejestrowało się aż 62 nowych potencjalnych dawców. 

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Dlatego im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.