Dotacje Renata Kudyba

- Reklama -

Kolejne nagrody powędrował do MDK

Julia Kudełka i Weronika Kuziak z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju zostały docenione XXII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pn. „Mój Świat”. W sobotę, 22 kwietnia 2017 r., w Dzielnicowym Domu Kultury „Bronowice” w Lublinie miała miejsce uroczystość podsumowania tej w prestiżowej imprezy.

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 20 lat. Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej na ogólny temat "Pejzaż". Technika wykonania prac była dowolna. Celem konkursu było wyrażenie poprzez wypowiedź plastyczną osobistego stosunku do otaczającej rzeczywistości, a także pokazanie przestrzeni, w których funkcjonuje współczesny człowiek.

Na konkurs nadesłano aż 3143 prace z 320 ośrodków z Polski oraz Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji, Czech i Kazachstanu. Jury w składzie: dr hab. Maria Sękowska – Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie, dr Anna Perłowska-Weiser – Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie, Stanisław Mrówczyński – historyk sztuki, pedagog – przyznała 22 nagrody i 36 wyróżnień w 6 kategoriach wiekowych, ponadto do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała 59 prac. Wśród prac zakwalifikowanych do wystawy znalazły się obrazy namalowane przez dwie wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju – Julię Kudełkę (lat 16) i Weronikę Kuziak (lat 17). Dziewczęta pracują pod kierunkiem Anny Świcy.

- Reklama -

Julia wykorzystując specyfikę farb akrylowych namalowała pejzaż przedstawiający drzewa w parku. Obraz tworzy kompozycja budowana mocnymi, kładzionymi impastowo, ekspresyjnymi plamami. Poprzez zastosowany kontrast odcieni zieleni, fioletów i delikatnego różu widzimy prześwietloną słońcem gęstwinę drzew. Pejzaż autorstwa Weroniki Kuziak to ukazany za pomocą kredek akwarelowych fragment lasu. W pracy widać swobodę i lekkość operowania tą trudną – wbrew pozorom – techniką.

Sukces młodych artystek w tak dużej, prestiżowej imprezie zasługuje na największe słowa uznania dla ich talentu. Gratulujemy!

 

Anna M. Świca

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.