karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

Kenia przesyła podziękowania dla Biłgoraja

Co ma afrykańska Kenia do Biłgoraja? Szkoła Andreina Manzo z kenijskiej miejscowości Kinna przesłała podziękowania dla Liceum im. ONZ. Jest za co dziękować, bo uczniowie zebrali całkiem pokaźną stertę darów. To przybory szkolne, środki opatrunkowe, ubrania i zabawki.

- Reklama -

-Wdzięczność społeczności szkolnej wyraził koordynator projektu „Misja Afryka” ks. Mariusz Skakuj, który spotkał się z młodzieżą naszej szkoły i opowiedział o przedsięwzięciach realizowanych w Afryce. Podkreślił, że dzięki zaangażowaniu licznej grupy osób, które w różny sposób wspomagają działania misyjne, można dostrzec zmianę na lepsze, szczególnie w zakresie edukacji, ale także ochrony zdrowia czy infrastruktury – informuje liceum im. ONZ w Biłgoraju.

- Reklama -

Informacje oraz zdjęcia z pobytu w kenijskiej szkole wywarły na biłgorajskich licealistach duże wrażenie. Z pewnością nie wszyscy zdawali sobie sprawę z tego, jak trudne warunki życia panują w wielu państwach świata. Uczniowie mogli się przekonać, że to, co dla nich jest w zasięgu ręki, dla ich rówieśników pozostanie tylko w sferze marzeń.
Zbiórka darów  została przeprowadzona z inicjatywy opiekunów wolontariatu i samorządu uczniowskiego.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.