AGD

- Reklama -

- Reklama -

Karol Kręt nie zwalnia tempa. Wygrał w Poznaniu, zaliczył Top10 w Europie!

Karol Kręt, kartingowy wicemistrz Polski pochodzący z Tereszpola-Zaorendy jest w ostatnich tygodniach w bardzo dobrej formie. Zawodnik wspierany przez Orlen Team wygrał rundę pucharu Polski w Poznaniu, a wcześniej znakomicie zaprezentował się w niemieckim Wackersdorfie w mistrzostwach Europy Rotax.

- Reklama -

W miniony weekend w Poznaniu rozegrano kolejną odsłonę pucharowej serii Rotax Max Challenge Poland. Bezapelacyjnym liderem kategorii seniorskiej był Karol Kręt, który bez większych problemów pokonał rywali na poznańskim kartodromie. Wicemistrz Polski rozpędza się w końcówce sezonu, notując znakomite wyniki w zawodach. W połowie września polskiego kierowcę widzieliśmy w niezwykle udanej rundzie Rotax Euro Trophy uznawanej za mistrzostwa Europy tej serii. Kręt, który wystartował w barwach brytyjskiego teamu Strawberry Racing, przebojem wbił się do najlepszej dziesiątki kierowców.

Karol Kręt, który w tym sezonie zdobył tytuł wicemistrza Polski w kategorii Senior Max, świetnie rozpoczął rywalizację w Wackersdorfie. W treningu oficjalnym otwierającym zawody uplasował się na czwartej pozycji w swojej grupie, co dało mu wysoką ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej. W trzech wyścigach kwalifikacyjnych młody kierowca plasował się na 12. i dwukrotnie na 8. miejscu i w rankingu po eliminacjach zajął 14. pozycję, co oznaczało bezpośredni awans do grupy finałowej, bez konieczności ścigania się w repasażu. Kręt ruszył do pierwszego biegu finałowego z 7. linii startowej i w trakcie 18 okrążeń zdołał przesunąć się o 5 pozycji, mijając metę na 9. miejscu. W drugim finale Karol również pojechał na miarę swoich możliwości i zakończył rywalizację również jako 9. zawodnik wyścigu. To spore osiągnięcie młodego polskiego kierowcy, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z europejskimi prestiżowymi rozgrywkami w kategorii seniorskiej.

Z kolei w miniony weekend w Poznaniu, w przedostatniej rundzie polskiej serii pucharowej Rotax Max Challenge Karol nie pozostawił złudzeń swoim rywalom, pewnie wygrywając zawody. Pierwszego dnia wspierany przez Orlen Team zawodnik zdobył pole position i wygrał dwa wyścigi o punkty. Dzień później kontrolował wydarzenia na torze, uzyskując w dwóch kolejnych wyścigach drugą pozycję. To dało mu największą liczbę punktów i zwycięstwo w klasyfikacji zawodów.

- Reklama -

Karol Kręt jest jednym z nielicznych kartingowców wspieranych przez największy polski koncern paliwowy Orlen. Uczeń drugiej klasy II LO im. Józefa Dechnika w Biłgoraju jest członkiem prestiżowego Orlen Team. Kartingowiec z Roztocza to również ambasador marki „Lubelskie Smakuj Życie!”, które jest hasłem marketingowym województwa lubelskiego. Dzięki startom w zagranicznych imprezach kibice kartingowi mogą zobaczyć charakterystyczne „L” na kombinezonie i wózku Karola Kręta.

Przed zawodnikiem z Tereszpola-Zaorendy jeszcze dwie odsłony mistrzostw Europy Rotax Euro Trophy oraz ostatnia runda polskiego pucharu Rotax.

Zdjęcia: Łukasz Iwaniak (Media4U).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.