Wypożyczalnia sprzętu Kołodziej-baner górny

- Reklama -

Posprzątali okolicę przy torach w Dąbrowicy (audio)

W sobotnie popołudnie 10 października strażacy ochotnicy z Dąbrowicy, Woli Dereźniańskiej oraz lokalna społeczność postanowiła zadbać o czysty teren przy torach w Dąbrowicy.

Poniżej 30 zdjęć 

– Dziś sprzątamy teren byłego peronu w Dąbrowicy, gdyż jest tam bardzo naśmiecone, jeżeli wystarczy nam czasu, to planujemy również posprzątać las – mówi Sławomir Blacha, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowicy. – Chcemy dać tym samym przykład młodzieży, żeby dbała o środowisko, bo ono zostaje dla nich, dla przyszłych pokoleń. Biegną tu ścieżki rowerowe, szlak Green Velo i przewija się dużo ludzi. Tak jak teraz wygląda ten teren, to źle świadczy o nas, a chcemy, aby ludzie mieli o naszej okolicy dobre zdanie – dodaje prezes Blacha.

O przemyślanej organizacji sobotniego wydarzenia świadczy to, że w akcji brało udział dużo młodzieży. – Uczestniczę w tym wydarzeniu, ponieważ chcę posprzątać okolicę, bo ludzie śmiecą i nic z tym nie robią. Jestem z Dąbrowicy i nie chcę żyć w tak zaśmieconym miejscu. Chcę, aby był tutaj utrzymywany przez mieszkańców porządek – mówi Julita Paczos, jedna z uczestniczek należąca do młodzieżowej drużyny OSP w Dąbrowicy.  

– Ponad rok temu zainicjowaliśmy tę akcję i cieszymy się z tego, że kolejne sołectwa do niej dołączają, które chcą posprzątać u siebie, a my się przyłączamy do tych akcji w ramach Biłgoraj Eko Challenge. Niestety, problem śmiecenia w naszej społeczności istnieje nadal, widać po tych workach, które przywiozłem, jadąc tutaj do Dąbrowicy, z lasu pomiędzy Dereźnią a Wolą Dereźniańską. Nie rozumiem, dlaczego ktoś wyrzucił te worki do rowu, skoro był 2 km od lamusowni, gdzie w sposób legalny mógł zdać te śmieci – mówi Piotr Swacha z nieformalnej grupy Bilgoraj Eko Challenge.

- Reklama -

 

– Szeregi strażaków ochotników zasilają dziś również mieszkańcy Kolonii Sól, to też nie sposób było się nie przyłączyć do tej akcji. Bardzo cieszy nas, że jest tutaj dużo młodzieży, bo to ich świadomość jest teraz kształtowana. Mam nadzieję, że w dorosłym wieku nie będą śmiecić, jak to robią niektórzy z nas – mówi Grażyna Skrzydłowska, prezes Biłgorajskiego Centrum Obsługi Inwestora.

 

Grażyna Skrzydłowska (nagranie audio poniżej)  

Posprzątany teren to dobra wizytówka, aby zachęcić turystów do odwiedzania naszych stron, dlatego zachęcamy wszystkich do tego, aby zadbali właśnie o swoje lokalne środowisko, a na pewno będzie nam wszystkim żyło się przyjemniej.

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.