- Reklama -

Kąpieliska wolne od sinic

Upał nie odpuszcza. Synoptycy przestrzegają przed wysokimi temperaturami, które w najbliższych dniach utrzymają się w naszym regionie. Dobrą alternatywą na przetrwanie upałów jest wypoczynek nad wodą.

 

Sezon urlopowy w pełni, a wysokie temperatury zachęcają do spędzania wolnego czasu nad wodą. We wszystkich czterech zbiornikach wodnych, nadzorowanych przez biłgorajski sanepid, woda jest zdatna do kąpieli. To dobra wiadomość dla miłośników wypoczynku przy akwenach.

Można się kąpać we wszystkich zbiornikach nadzorowanych przez biłgorajski sanepid. Dotyczy to zalewu Bojary w Biłgoraju, zalewu we Frampolu, zbiornika wodnego Biszcza-Żary i zalewu w Józefowie. Wszystkie miejsca wykorzystywane do kąpieli są dopuszczone. Badania próbek wody wypadły pomyślnie.

Stan wody w innych akwenach możemy na bieżąco monitorować na stronie „Serwis kąpieliskowy” Państwowej Inspekcji Sanitarnej. W pozostałych zbiornikach, w których jakość wody nie jest kontrolowana, można się kąpać, ale na własną odpowiedzialność.

Kąpielisko strzeżone nad zalewem Bojary w Biłgoraju będzie czynne do 2 września w godzinach 10.00-18.00. Można korzystać ze zjeżdżalni „Anakonda” oraz wypożyczalni sprzętu wodnego.

Pamiętajmy również o bezpieczeństwie nad wodą. Co roku dochodzi do utonięć, najczęściej osoby te spożywały wcześniej alkohol. Aby wypoczynek nad wodą był bezpieczny, wystarczy przestrzegać podstawowe zasady. Najbezpieczniejsze jest korzystanie z kąpielisk strzeżonych. W żadnym wypadku nie należy kąpać się w miejscach zabronionych. Dzieci powinny korzystać z kąpielisk tylko pod okiem osób dorosłych. Nie należy nadużywać alkoholu podczas wypoczynku nad wodą, a po jego wypiciu nie można się kąpać. Alkohol zaburza ocenę własnych możliwości pływackich, skłania do brawury, zwiększa prawdopodobieństwo szoku termicznego, osłabia organizm, dlatego tak ważne jest, aby nie wchodzić do wody po alkoholu. Policjanci przestrzegają też przed skakaniem „na główkę” do płytkiej wody o niezbadanym dnie. Taki skok może zakończyć się urazem kręgosłupa i kalectwem.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.