- Reklama -

- Reklama -

Kandydat na burmistrza Biłgoraja mija się z prawdą! – grzmi prezes spółki

- Nie występują żadne „liczne nieprawidłowości” w działalności Miejskiej Oczyszczalni Ścieków, które cytat „mogą prowadzić do katastrofy ekologicznej” - grzmi prezes PGK w Biłgoraju. To odpowiedź na wpis w mediach społecznościowych, którego autorem jest Wojciech Gleń, kandydat na burmistrza Biłgoraja.

- Reklama -

 

Oświadczenie Prezesa Zarządu PGK Sp. z o.o. w Biłgoraju

 

 

Szanowni Państwo

 

         W związku z publikacją postu na Facebooku kandydata na Burmistrza Pana Wojciecha Glenia w imieniu Spółki zmuszony jestem sprostować nieprawdziwe informacje podane w tym poście.

Obecność bakterii coli w ujęciu wody w miejscowości Okrągłe w Gminie Biłgoraj, w żaden sposób  nie dotyczy Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Biłgoraju i nie ma związku z działalnością PGK Sp. z o.o. w Biłgoraju. Publiczne insynuowanie takiej zależności jest głęboko niesprawiedliwe i pozbawione jakichkolwiek podstaw oraz godzi w poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Chcę podkreślić, że ujęcia wody w których stwierdzono obecność bakterii coli nie są powiązane z miejską siecią wodociągową. 

          Nie występują żadne „liczne nieprawidłowości” w działalności Miejskiej Oczyszczalni Ścieków, które cytat „mogą prowadzić do katastrofy ekologicznej”. Od tygodnia trwają kontrole w Miejskiej Oczyszczalni Ścieków spowodowane anonimowymi donosami kierowanymi do instytucji zewnętrznych sugerującymi właśnie możliwość wystąpienia takiej katastrofy. Z pewnością przypadkiem jest, że anonimowy donos  dotyczący rzekomych nieprawidłowości w oczyszczalni ścieków i zagrożeń mogących dotknąć mieszkańców Biłgoraja, skierowany do WIOŚ i Wód Polskich pojawił się w ostatnim tygodniu przed drugą turą wyborów samorządowych.  Nie sposób jednak nie zauważyć zbieżności między tym anonimowym donosem, a obecnym postem Pana Wojciecha Glenia. Zdumienie Spółki budzi, że Pan Wojciech Gleń publikuje nieprawdziwe informacje bez uprzedniego zwrócenia się do Spółki o wyjaśnienie.

           Na przestrzeni ostatnich lat Pan Wojciech Gleń wielokrotnie zwracał się do mnie z różnymi pytaniami uzyskując zawsze wyczerpujące informacje. Ma Pan nie tyko numery telefonów służbowych Spółki ale również mój numer prywatny. Cóż zatem stało na przeszkodzie żeby najpierw zadzwonić do mnie, a nie straszyć mieszkańców ryzykując wywołanie paniki. 

           Oświadczam z pełną odpowiedzialnością w imieniu Spółki, że woda dostarczana mieszkańcom Biłgoraja przez wodociąg miejski jest bezpieczna i nadaje się do użytku. Spółka posiada aktualne badania akredytowanego laboratorium potwierdzające, że dostarczana woda spełnia wszelkie parametry określone przepisami prawa.

         W załączeniu udostępniamy komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Biłgoraju z dnia 16.04.2024 r.

                                                                                                                            Prezes Zarządu

                                                                                                                            Mariusz Wołoszyn

- Reklama -

47 Komentarze
 1. Jola mówi

  Informacje potwierdzone, dokumentacja zrobiona( zdjęcia, filmiki, dokumenty). Instytucje odpowiednie powiadomione, to dopiero początek ujawniania prawdy o kłamstwach I zaniedbaniach.

  1. Haha mówi

   Jolka najpierw ogarnij swoją łazienkę

  2. Do jola mówi

   jakie dokumenty? jaką prawda? można uchylić rąbka tajemnicy🤔

  3. Do Jola mówi mówi

   po raz kolejny proszę o uchylenie rąbka tajemnicy. Tej potężnej afery, która wstrząśnie Biłgorajem. czy w tej sprawie prezydent RP Anżej Duda spotykał się z Trupem?

 2. - mówi

  Panie Wojtku, przecież był pan postrzegany jako porządny człowiek – po co Panu te insynuacje, inwektywy – przecież te chore wybory niedługo się skończą a w Biłgoraju wszyscy się znają, będą pozdrawiać mijając na ulicy, niektórzy spotykać w pracy, urzędach podczas obrad Rady Miasta – jak Wy spojrzycie sobie w oczy, co z Wami się dzieje !? Mogę zrozumieć radnych typu Jacuś i Pracuś – dietki i posadki w urzędach to od zawsze ich byt, ale Pan chyba nie jest uzależniony od tych 2 tys. zł. diety !

 3. pisowski jezusek mówi

  zbafca Biłgoraja ciemnocie trzeba chleba i igżysk

 4. Stz mówi

  Należy „podziękować” panu Burmistrzowi Rosłanowi za powstanie w trakcie jego 20 letniej kadencji nowych osiedli mieszkaniowych,za powstanie nowych zakładów pracy, za to,że miastu przybyło prawie 2000 nowych młodych obywateli którzy mają możliwość godziwej pracy,za powstanie strefy ekonomicznej o powierzchni ponad 100 ha uzbrojonej we wszystkie media ,za nowe targowisko na którym handlują zające,za powstanie potężnego zalewu na czarnej ładzie,za powstanie nowych sklepów i lokali usługowych gdzie w witrynach numery telefonów zachęcają mieszkańców do odwiedzin,za nowy miejscowy plan zagospodarowania miasta Biłgoraja gdzie tanie i uzbrojone we wszystkie media działki czekają na inwestorów .Za to należy mu „podziękować „21.04.2024 r

  1. Do stz mówi

   nie bronię P. Rosłana, ale pokaż miasto: Tomaszów, Hrubieszów, Chełm gdzie przybyło 2tys młodych ludzi, gdzie powstały gigantyczne fabryki. macie fiksacje na punkcie Janowa. Jest przy krajówce od zawsze jak pisał ktoś w innych komentarzach powiązany był z HSW. O czym mowa.

   1. - mówi

    Janów mało że przy krajówce – Jest przy Via Karpatia.

 5. pan COGITO mówi

  Po kilku miesiącach tęczowej i uśmiechniętej koalicji 13 grudnia jedynie co im wychodzi super to zwolnienia grupowe a to oznacza , – spadek rentowności firm , spadek poziomu życia , brak możliwości realizacji kluczowych dla rozwoju Polski inwestycji. Efekt powrotu do władzy,, płemieła Polskiej biedy,,

 6. Sienkiewicza mówi

  Ludzie nie dajmy się ogłupić Gleniowi i jego ekipie . Dość tego chamstwa i ataków. Idźmy na wybory głosujmy na naszego burmistrza Rosłana.

 7. Julia mówi

  Wybierzmy kochani przede wszystkim dobrego człowieka ja już mam tak dość tego jadu w polityce .

  1. Tak! mówi

   Tak!!!! dobrego, sprawdzonego a nie dziwactwa, eksperymenty . Proszę- bądźmy mądrzy!!

 8. Pracownik mówi

  A wiecie że Rosłan melduje pracowników z poza miasta żeby głosowali …? tak chcę wygrać ?

  1. Ciekawski mówi

   jakieś konkrety? czy znowu informacje bez pokrycia?

  2. Wyborca mówi

   ciekaw jestem jakie gówno jeszcze wymyślicie? aby oczernić Pana Burmistrza

 9. Gandalf mówi

  Tak czy siak zmiana potrzebna …

  1. Co za mówi

   zmiana – znaczy na Glenia i jego „fantastyczne” zaplecze „kompetentnych” ?
   Moze jednak uchron nas Panie 🙏

 10. Pan mówi

  a jeśli coś w ty jest ?

  1. No cóż mówi

   jeśli dobrze widzę datę pisma z sanepidu to badania sanepidu musialy byc zlecone przed insynuacjami Pana Glenia – czyli monitorong stanu wód jest na bieżąco. Zamiast zweryfikować dane to widac ze Glen nie opanowal emocji po tym jak Roslan osmielil sie powiedziec prawde i zakwestionowac klamstwa które głosi. Żenada.
   Ale może i dobrze – bo wychodzi szydło z worka , jaki to Glen „rzetelny” kandydat na stanowisko włodarza – pożal się….

 11. Poważny mówi

  wstyd insynuować katastrofę ekologiczną i niesprawdzone informacje zwłaszcza w ciekawych czasach gdzie wojna za naszą granicą !!!

 12. Fabian mówi

  bardzo dobrze kontrola dobrze wam zrobi skoro wczoraj straż pożarna pomagała w naprawianiu oczyszczalni i ratowania przed katastrofą

  1. Wyborca mówi

   nie słyszałem żadnego komunikatu PSP W Biłgoraju

   1. śmiech na sali mówi

    znowu jakaś bujda, masakra.
    Coraz niżej schodzą w tych atakach – tak bardzo chce się władzy? omg.
    może wydacie jeszcze jakas gazetkę z kolejnymi zmyślonymi „aferami, wałami, mafiami, zagrożeniami, kataklizmami…” etc – „wybawcy” narodu bilgorajskiego się znaleźli – naród ciemiezony przez Roslana od lat wielu , miasto stoczyl na psy , zabite dechami , ludzie wyjechali , wiatr chula, wszedzie az bida piszczy, cale miasto tonie w kryzysie , wszystko w niwecz obrocone – obraz nedzy i rozpaczy , w drogach dziury, brak inwestycji , za malo wszytskiego, ale za duzo drzew i ich jednocześnie za malo, – Nie martwcie sie! oto jest wybawca narodu – Glen i jego ekipa – oni ulecza wszelkie bolączki !
    …no prooooszę ! przecież to jest kabaret – szkoda tylko że tak niskiego poziomu…

 13. Jan mówi

  Niech Pan prezes lepiej powie w jakich warunkach pracują tam pracownicy którzy już nie mogą wytrzymać

  1. Do Jan mówi mówi

   pracują w warunkach smrodu, czy to dziwne? w perfumerii pachnie w oczyszczalni czy sortowni śmierdzi.

 14. Wicher mówi

  widzę w poniedziałek wolny stołek prezesa . ciekawe kto to będzie bo słyszałem że wielkie wietrzenie się należy .

 15. Steryd mówi

  Apropo katastrofy ekologicznej ja bym się przyjrzał skupom zlomu.

  1. Fakt! mówi

   ototo!

 16. Piję wodę z kranu mówi

  piję wodę z kranu w Biłgoraju bez obaw. panie Gleń nie strasz Pan ludzi. To niemoralne, zwłaszcza ze strony Pana bądź co bądź byłego Jezusa.
  odnośnie ceny wody jestem w drodze i nie mam dostępu do faktury, ale bez problemu każdy może zajrzeć do faktury i przekonać się o da ok fałszywych informacjach zamieszczanych przez niezależnych kłamczuszków.

 17. Anonim mówi

  Stop takim ludziom jak Gleń po tych atakach.

 18. Ola mówi

  Kończy się klan Rosłana i lewaków. Brawo Wojtek teraz wiesz jaka mafia i układu rządzą. Rosłan ma duże poparcie ale ty będziesz miał większe

  1. 😆 mówi

   mafia nie dopuściła nawet bakterii do Bilgoraja – sic! na złość Gleniowi. grzmijcie narody – przecie ta mafia jest tak straszna że nawet bakterie się jej boją- jak nic mafia ja skrzywdziła i uciemiezyla .
   Panie Glen – daj Pan już spokój. Idź tam dokąd poszedł Mura

 19. ruda wrona mówi

  Sezon na szparagi się zaczął , – na co wy czekacie

 20. Anonim mówi

  Gleń przegra takim zachowaniem. Bakteria nie była w Biłgoraju.

 21. aha mówi

  A pan prezes to którego urzędnika rodzina?

  1. Acha mówi

   Panie „Aha” – jak się straszy ludzi katastrofą ekologiczną na podstawie tylko tego że „gdziestam costam” to chyba nie jest to poważne co? PGK ma obowiązek poinformować mieszkańców o jakichkolwiek potencjalnych zagrożeniach i jak się okazuje w ostatnim czasie pilotuje to na bieżąco , wiec takie wpisy kandydata na urząd burmistrza to totalny WSTYD i ŻENADA

  2. Anonim mówi

   rodzina nie rodzina nie wiem tego, ale ma prawo sprostować głupoty pisane przez zapewne doradcę P. Głębia. Wybierający P. Głenia nie wybieracie jego tylko Piskorskiego bo to on ewentualnie będzie rządzić a P. Gleń będzie figurantem.

 22. - mówi

  Pan Gleń takimi pytaniami/insynuacjami mnie rozczarował jako kandydat na burmistrza. Miałem o nim dobre zdanie ale wpisał się niestety w styl kampanii panów F. i S.

 23. Mistral mówi

  A w sprawie dworca PKS zadzwoń do swojego kolegi, który jest tam dyrektorem – pana Szeligi. Na pewno się dogadacie, poglądy macie podobne

 24. Irek mówi

  Gleń wskoczył w buty innego kandydata, który poległ z kretesem w I turze wyborów. Bardzo nieładnie tak ludzi straszyć panie Wojtku

  1. Anonim mówi

   Mura jest z Gleniem?

   1. Nom mówi

    na to wygląda

 25. Anonim mówi

  podajcie Glenia do sądu za takie coś

  1. Rusłan mówi

   o właśnie, i to w trybie wyborczym.
   co nie chcecie?
   jak to, czyżby coś było do ukrycia?

 26. Dociekliwy mówi

  dziękuję za poważne informacje, a do Pana Glenia nie wstyd straszyć ludzi? a co gdyby ludzie spanikowali i bili sie o butelkę wody? Panie Gleń ja już wiem na kogo głosować a Pan idź złom ważyć

  1. Anonim mówi

   nie pan Gleń tylko jezusek tyle razy wisiał na krzyżu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.