- Reklama -

Kandydaci lewicy odwiedzili Biłgoraj (filmy)

Dziś w południe przed Biłgorajskim Centrum Kultury swoje postulaty oraz kandydatury w nadchodzących wyborach przedstawili: liderka listy Monika Pawłowska, Piotr Szeląg nr 2 oraz Bogdan Kiełbasa zamykający listę SLD w okręgu nr 7.

– Będziemy spotykać się i rozmawiać z ludźmi, będziemy przekonywać do lewicy, nie ma lewicy w parlamencie polskim, a polskie społeczeństwo potrzebuje lewicy – zaznaczali kandydaci podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Biłgoraju.

Liderką listy jest Monika Pawłowska z Wiosny Biedronia, która jest zaangażowana w sprawy społeczne. Monika Pawłowska, była wiceprzewodnicząca Forum Równych Szans i Praw Kobiet województwa lubelskiego, wspomagała wiele inicjatyw społecznych na rzecz praw kobiet i szeroko pojętej równości. Pracowała również w Kancelarii Sejmu RP, jest doświadczoną menedżerką, której pasją są ludzie i niesienie pomocy tam, gdzie jest potrzebna. – Od dawna obserwuję, jak obecna władza prowadzi politykę poprzez siłę i jest to dla mnie paliwem napędowym. Dlatego powstała Zjednoczona Lewica, żeby walczyć z arogancją władzy, żeby nieść na ustach wolność, równość, szacunek dla każdego – mówiła Monika Pawłowska.

Film z konferencji w Biłgoraju poniżej.

Lewica reprezentuje osoby w rożnym wieku, pokazuje nie tylko młodość, ale też i doświadczenie. Reprezentantem Ziemi Biłgorajskiej jest Bogdan Kiełbasa, zwolennik lewicy, pełnił obowiązki eksperta w sztabie generalnym. Po 34 latach zawodowej służby pułkownik Wojska Polskiego został wyróżniony przez prezydentów Kaczyńskiego i Komorowskiego Krzyżami Zasługi, a przez Ministra Obrony Narodowej medalami. Posiada duże doświadczenie zarówno w pracy szabatowej, jak i operacyjnej, międzyludzkiej.

- Reklama -

Film poniżej.

Z miejsca drugiego na liście Zjednoczonej Lewicy kandyduje Piotr Szeląg, z zawodu weterynarz z 27-letnim stażem pracy, pochodzący z Hrubieszowa. Bliskie są mu problemy rolników oraz gospodarstw rolnych z terenu całego województwa. – Chciałbym, żeby nasz kraj był krajem, gdzie będzie panowało prawo, będzie szanowana konstytucja, gdzie seniorzy będą się czuli dobrze, nie będą odstawiani. Gdzie osoby niepełnosprawne będą szanowane i będą miały swoje prawa, gdzie prawa będą mieli również wszyscy obywatele, bez wglądu na pochodzenie i swoje wyznania, orientacje. Nasza młodzież ma prawo do uśmiechu i radości – mówi Piotr Szeląg.

Film poniżej.

Wcześniej przedstawiciele Zjednoczonej Lewicy odwiedzili również Zamość, gdzie na Rynku Wielkim zorganizowali konferencję prasową. 

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Leszek mówi

    Kto to finansuje, my bawią się w politykę za nasze pieniądze banda nierobów

  2. piotr mówi

    Tak trzymać! !!

  3. aaron mówi

    Pełna profesja ! Zdecydowanie za wysoko ustawiliscie poprzeczkę konkurencji. Pełen szacun!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.