- Reklama -

- Reklama -

Józefów: Kto najlepiej śpiewa papieskie teksty?

16 października mija kolejna rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Od 15 lat z tej okazji Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie organizuje Spotkania z Poezją Papieską i Piosenką Religijną, który w tym roku na przesłuchania zaprosił w piątek 14 października.

- Reklama -

W sali kameralnej józefowskiego ośrodka kultury pojawiło się 6 recytatorów oraz 19 solistów i 1 duet. Recytatorzy deklamowali po jednym utworze Karola Wojtyły, natomiast wokaliści prezentowali po dwie piosenki o tematyce religijnej.

Za papieskie teksty pierwszej nagrody jurorzy nie przyznali. Drugą zdobyła Julia Kusztykiewicz ze Szkoły Podstawowej w Józefowie, a trzecie miejsce ex aequo zajęły Jagoda Skibicka z Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie i Aleksandra Lipian z SP Józefów. Członkowie jury przyznali również trzy wyróżnienia dla Jakuba Wojciechowskiego i Weroniki Zarosy z MDK Lubaczów oraz Huberta Słupskiego z SP Józefów.

Za piosenki religijne jurorzy nagrodzili 9 wykonawców, a kolejnych 5 otrzymało wyróżnienia. W kategorii uczniów klas I – III najlepiej wypadła Rozalia Tabała ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim, drugie miejsce zajęła Iga Piotrowska z Krasnobrodzkiego Domu Kultury, a trzecią nagrodę odebrała Oliwia Chwiejczak ze Szkoły Podstawowej w Bodaczowie. Na liście wyróżnionych znaleźli się – Oliwia Hałasa ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim, Agata Lasota z Zespołu Szkół Publicznych w Suścu oraz Wiktoria Putkowska i Emilia Berlińska ze Szkoły Podstawowej w Lubyczy Królewskiej.

- Reklama -

Za występy wykonawców z klas IV – VI jury przyznało pierwszą nagrodę Emilii Tabale z SP Majdan Sopocki, drugą otrzymała Aleksandra Stawiarska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu, a trzecią Julia Krupa z Tomaszowskiego Domu Kultury. Jedyne wyróżnienia odebrała Lena Jakubus ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim.

W kategorii wokalistów z klas VII – VIII podstawówek i uczniów szkół ponadpodstawowych na podium znaleźli się kolejno – Szymon Hałasa z SP Majdan Nepryski, Amelia Puchalska ze Szkoły Podstawowej w Justynówce i Julia Mucha z SP Lubycza Królewska.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.