- Reklama -

- Reklama -

Jechał po alkoholu niezarejestrowanym motorowerem

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 22-latek z gminy Księżpol. Mężczyzna mając prawie 1,5 promila alkoholu wiózł motorowerem pasażera. Kierowca nie posiadał dokumentów wymaganych podczas kontroli. Obaj nie mieli kasków ochronnych. Teraz kierowca tłumaczyć się będzie w sądzie. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem około godziny 20.30 w Tarnogrodzie na ul. Brama Korchowska policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru marki REX, którym był 22-latek z gminy Księżpol. Powodem kontroli był fakt, że zarówno kierowca, jak i jego pasażer, 28-letni mieszkaniec gminy Łukowa, wbrew przepisom nie posiadali kasków ochronnych.

- Reklama -

Jak wykazała policyjna kontrola nie było to jedyne przewinienie kierowcy. Pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych, obowiązkowego ubezpieczenia OC ani dowodu rejestracyjnego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw dlaczego, otóż pojazd nie był zarejestrowany, a tym samym dopuszczony do ruchu.

Ponadto 22-latek jak wykazało policyjne badanie alkomatem znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.