- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Jak się przygotować do egzaminu maturalnego z języka angielskiego?

Egzamin maturalny to ważny krok w życiu każdego młodego człowieka. To nie tylko koniec pewnego etapu, ale również początek kolejnego. To od wyników egzaminu maturalnego w dużej mierze zależy Twoja przyszłość. Egzamin z języka obcego jest nie tylko wymagany, żeby zdać maturę, ale również brany pod uwagę podczas rekrutacji na wiele kierunków. Najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze jest język angielski. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak dobrze przygotować się do egzaminu z tego przedmiotu.

Słownictwo

Podczas przygotowania do egzaminu maturalnego warto poświęcić trochę czasu na naukę słownictwa z tematów objętych podstawą programową. Podczas nauki słówek najlepiej jest przygotować sobie listy przydatnych słówek z każdego bloku tematycznego. W nauce słówek warto wykorzystać standardowe fiszki albo różne internetowe aplikacje, które pozwolą na skuteczne zapamiętanie nowych wyrażeń. Pamiętaj, że bardzo ważne jest systematyczne powtarzanie poszczególnych słówek, dzięki temu nie zapomnisz ich po kilku dniach.

Gramatyka

Kolejnym zagadnieniem, które należy opanować przed przystąpieniem do egzaminu gimnazjalnego, jest gramatyka. To właśnie znajomość zasad gramatycznych razem z rozbudowanym słownictwem pozwoli Ci na napisanie wypracowania, które uzyska sporą ilość punktów na egzaminie. Nawet bardzo dobra znajomość słownictwa nie wystarczy na egzaminie, jeżeli nie będziesz w stanie zbudować zdań poprawnych gramatycznie.

Testy maturalne

- Reklama -

Przed egzaminem maturalnym dobrze jest zapoznać się z formatem samego egzaminu. Najlepszym na to sposobem jest rozwiązywanie testów z lat ubiegłych. Ten sposób pozwoli Ci nie tylko na zapoznanie się z typami zadań, które mogą się pojawić na egzaminie, ale również ze sposobem ich oceniania. Im więcej testów przerobisz, tym mniejsza szansa, że na egzaminie coś Cię zaskoczy. Wszystko to pozwoli na ograniczenie stresu, który na pewno będzie Ci  towarzyszył podczas egzaminu.

Z czego korzystać podczas nauki do egzaminu maturalnego?

Podstawowym źródłem wiedzy powinny być przede wszystkim podręczniki szkolne, które są napisane zgodnie z obowiązującą na egzaminie podstawą programową. Korzystając z podręcznika, nie ryzykujesz, że zapomnisz o jakimś bloku tematycznym czy też jakimś wycinku gramatyki. Dodatkowo, przygotowując się do egzaminu, warto sięgnąć po repetytorium maturalne z angielskiego, które pozwoli Ci nie tylko usystematyzować Twoją wiedzę, ale również zweryfikować, co jeszcze wymaga dodatkowych powtórek. Dzięki temu skutecznie zidentyfikujesz braki w wiedzy i zdążysz je nadrobić przed egzaminem.

Nie da się ukryć, że egzamin maturalny jest stresującym wydarzeniem. Dlatego warto zrobić wszystko, co w Twojej mocy, żeby ten stres chociaż trochę ograniczyć. Nie ma na to lepszego sposobu niż nauka – im lepiej będziesz przygotowany do egzaminu, tym mniej będziesz się nim stresował.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.