- Reklama -

- Reklama -

Ich rodzice to superbohaterowie

Superbohater to dla nas postać z serialu telewizyjnego, posiadająca nadprzyrodzone moce. Tak jednak być nie musi. Okazuje się, że superbohaterowie żyją wokół nas i pomagają nam walczyć z pandemią koronawirusa.

W piątkowe południe w sali Biłgorajskiego Centrum Kultury zostały uroczyście wręczone karty podarunkowe na zakup odzieży sportowej zwycięzcom konkursu „Dziękujemy bohaterom. Pomagamy ich dzieciom”. Mogły w nim uczestniczyć dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych i średnich, których rodzice lub opiekunowie pracują w służbie medycznej jako: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, sanitariusze, salowe, rehabilitanci, fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni, pracownicy administracyjni i inni przedstawiciele personelu medycznego. Zadaniem konkursowym było podanie odpowiedzi na pytanie „Dlaczego mój tato, mama jest bohaterem?” Najmłodsi nie mieli z tym problemu. Oto jedna z nagrodzonych wypowiedzi: „Bycie superbohaterem kojarzy się z posiadaniem nadprzyrodzonych mocy i ponadludzkich zdolności. Są one spektakularne, jednak możliwe tylko na ekranie. Prawdziwy podziw powinny budzić czyny dokonane poza światem fantazji. Moja mama jest superbohaterką – rezygnuje z odpoczynku i wygody by służyć zdrowiu innych”.

- Reklama -

„Dziękujemy bohaterom. Pomagamy ich dzieciom” – hasło to obrazuje sens akcji. Z jednej strony jest to podziękowanie pracownikom służby zdrowia, którzy w sposób bardzo zaangażowany i z dużym poświęceniem włączyli się w ratowanie życia ludzkiego i przeciwdziałania pandemii. Jednocześnie konkurs promuje aktywność fizyczną. To bardzo ważne, ponieważ od niej zależy, czy będziemy mniej, czy bardziej podatni na zakażenia koronawirusem – wyjaśnia Irena Gadaj, prezes Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

– W ramach konkursu 1000 młodych osób z całej Polski, dzieci pracowników służby medycznej, otrzyma karty podarunkowe 4F na zakup strojów sportowych o wartości 500 zł. Zwycięzcy zostali wyłonieni przez 20 lokalnych organizacji pozarządowych zlokalizowanych we wszystkich województwach, w tym Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Łącznie karty podarunkowe w naszym regionie otrzymało 46 osób – mówiła Iwona Dubińska z Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.