- Reklama -

Ziarna Wolontariatu wręczone (film)

W piątek 16 października w sali kinowej Biłgorajskiego Centrum Kultury wręczono "Ziarna Wolontariatu". Jest to pierwsza edycja konkursu, która na celu ma docenienie najbardziej aktywnych i zasłużonych działaczy społecznych minionego roku.

Uroczyste wręczenie nagród pieniężnych oraz dyplomów I edycji „Ziaren Wolontariatu” poprzedził panel dyskusyjny, podczas którego aktywni lokalni działacze społeczni podzielili się swoimi doświadczeniami na temat prowadzonej przez siebie działalności woluntarystycznej. W panelu dyskusyjnym wzięli udział: Elżbieta Łukasik, Paweł Zań, Maria Różańska oraz Grażyna Padyasek. W panelu dyskusyjnym pt. Do czego nam dziś potrzebny wolontariat? rozmawiano na temat wagi wolontariatu nie tylko w obecnym czasie pandemii. Celem panelu było przedstawienie roli wolontariusza w różnych odsłonach, oraz zachęcenie innych do podjęcia decyzji o zostaniu wolontariuszem.

Zawsze warto promować ideę wolontariatu i zachęcać już od dzieciństwa do pomocy innym. Wiele osób myśli, że nie da się połączyć szkoły, obowiązków zawodowych czy życia rodzinnego z wolontariatem. Ja uważam, że oczywiście można i naprawdę warto angażować się w akcje pomocowe gdyż wolontariat naprawdę nas rozwija, dodaje skrzydeł oraz pokazuje, że wspólnie nie ma rzeczy niemożliwych – przyznaje Elżbieta Łukasik, koordynatorka Szlachetnej Paczki rejonu biłgorajskiego oraz wielu akcji charytatywnych prowadzonych na rzecz rodzin znajdujących się w potrzebie z miasta Biłgoraja oraz powiatu. 

Ogromną przyjemnością był dla mnie udział w panelu z tak wspaniałymi liderami wielu akcji w naszym rejonie i podzielenie się własnymi doświadczeniami i wiedzą z zakresu wolontariatu – dodaje Elżbieta Łukasik.

Łącznie nominowanych do konkursu zostało 15 społeczników z powiatu biłgorajskiego oraz gminy Zwierzyniec, spośród których komisja przyznała 3 wyróżnienia. Jedno z nich przypadło dla Krzysztofa Gury, przedsiębiorcy z Tereszpola.

- Reklama -

Dziękuję serdecznie za wyróżnienie, nagroda którą otrzymałem jest efektem zaangażowania i ciężkiej pracy bardzo wielu osób którym chciałbym podziękować. Cieszę się, że nasze wspólne działania przyczyniły się do  poprawy naszego bezpieczeństwa oraz niosą pomoc potrzebującym. To wyróżnienie jest adresowane do wszystkich osób zaangażowanych w grupie Widzialna Ręką Biłgoraj i okolice – przyznaje Krzysztof Gura, inicjator grupy Widzialna Ręka Biłgoraj i okolice.

Grupa ta w znaczny sposób wsparła zakup respiratora do biłgorajskiego szpitala. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Przekazano respirator dla szpitala (kliknij tutaj).

– Udało nam się przyznać trzy wyróżnienia dla Marii Różańskiej, Krzysztofa Gury oraz klasy VIII A ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu. Mamy nadzieję, że będziemy kontynuować ten konkurs, bo widzimy taką dużą potrzebę zwłaszcza w tym czasie chcemy zachęcać ludzi do działań woluntarystycznych, do pomocy, do tego aby dzielić się swoją energią, aby pomagać innym – wyjaśnia Irena Gadaj, prezes Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

Nagranie audio poniżej:

Pierwszą edycję konkursu „Ziarna Wolontariatu” wsparł starosta biłgorajski kwotą 1 tys. zł. oraz burmistrz Zwierzyńca kwotą 500 zł.

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.