- Reklama -

Harcerki nie zwalniają tempa

Harcerki z 5. Tarnogrodzkiej Drużyny Harcerek "Agape", w skład której wchodzi kilkanaście zastępów z różnych miejscowości, mają za sobą udane wakacje. Pod koniec lipca 28 dziewczyn wyjechało na obóz w Górach Świętokrzyskich niedaleką Łącznej. Harcerki przez ponad dwa tygodnie bytowały w górach, spały w własnoręcznie urządzonych namiotach, zwiedzały okolice i, oczywiście, śpiewały przy harcerskim ognisku. – Podsumowałyśmy rok pracy i wróciłyśmy z energią do dalszego działania. Za nami jest już wiele gier terenowych i ognisk. Nie brakło obozowego "Mam Talent". Pełne energii odbyłyśmy wędrówki. Poznałyśmy Kielce i oczywiście nie zabrakło nas na Świętym Krzyżu, wykorzystałyśmy okolicę jak tylko się dało. Druhny Ania Malinowska, Iga Serek, Karina Kita, Amelia Lipka, Agnieszka Larwa i Michalina Komanowska otrzymały długo oczekiwane barwy drużyny. "Agape" wróciło także bogatsze o nowe przyrzeczenia, które otrzymały tropicielka Natalia Rybak, ochotniczka Amelia Kusiak, ochotniczka Alicja Nizio oraz ochotniczka Ula Kita – tak o pobycie na obozie opowiadają uczestniczki. 
Wraz z zakończeniem wakacji rozpoczął się także nowy sezon harcerski. Dziewczyny z "Agape" 2 września uczestniczyły w uroczystej Mszy św. Następnie odbył się apel i zgrupowanie, na którym powołano 13. próbną Tarnogrodzką Drużynę Wędrowniczek "Phillia", jej drużynową została Kamila Chmielecka. Obowiązki drużynowej "Agape" przejęła Natalia Zając. Było także wspólne ognisko, na którym harcerki śpiewały piosenki, bawiły się i wspominały wakacje. Na zakończenie tego dnia pełnego wrażeń odbył się apel drużyny, na którym na funkcję przybocznej powołano Maję Skakuj, na próbne przyboczne: Alicję Nizio i Angelikę Dydyńską oraz próbną kwatermistrzynię Amelkę Kusiak. 
Już następnego dnia niestrudzone harcerki z Tarnogrodu wzięły udział w akcji Narodowego Czytania "Wesela", które odbyło się na rynku w Tarnogrodzie. 
– Nowy rok, nowe zmiany, nowe wyzwania, nowe przygody i dużo nowej energii. Szykuje się rok intensywnej pracy i wielu niespodzianek – mówią harcer

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.