Grupa HED1 z Hedwiżyna laureatem turnieju FIRST Lego League

Turniej miał miejsce 13 stycznia br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym i wzięło w nim udział 12 zespołów z województwa lubelskiego, a w tym grupa HED-1 z Hedwiżyna, która zdobyła III miejsce w klasyfikacji końcowej konkursu i I w kategorii pracy zespołowej.

FIRST Lego League to międzynarodowa inicjatywa, w której bierze udział ponad 255 tys. uczestników z 88 krajów świata. Turniej w Lublinie zorganizował Wschodni Klaster Innowacji przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Tematem przewodnim zawodów był woda.

Robot zbudowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Hedwiżynie musiał m.in. osadzić w wyznaczonym miejscu studnię, uwolnić wodę z deszczownicy czy dostarczyć wodę w beczce w określone miejsce. Zespoły oceniane były za zbudowanie najlepszego robota, precyzję jego przejazdu oraz za współpracę w grupie i współpracę międzyzespołową. Najlepszym zespołem pod względem organizacji grupowej i współpracy okazał się zespół HED-1. Robot skonstruowany przez członków hedwiżyńskiego teamu okazał się jednym z najlepszych podczas zawodów, a cała grupa zajęła III miejsce w klasyfikacji ogólnej turnieju.

15 stycznia w Szkole Podstawowej w Hedwiżynie miało miejsce spotkanie społeczności szkolnej z grupą HED-1. Laureaci turnieju FIRST Lego League opowiadali o przeżyciach i doświadczeniach związanych z udziałem w zawodach. Prezentowali oni możliwości swojego robota oraz opowiadali o tym, jak został on zbudowany. Mentorem grupy jest nauczycielka Zofia Nowińska i to ona czuwała nad przebiegiem prac zespołowych, motywowała uczniów do pracy i wspierała podczas turniejowych rozgrywek. Nie byłoby sukcesu grupy HED-1, gdyby nie zaangażowanie Małgorzaty Wasilewskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej w Hedwiżynie oraz wójta gminy Biłgoraj Wiesława Różyńskiego. Korzystając z uroczystego spotkania społeczności szkolnej, wójt pogratulował uczniom wspaniałego wyniku i zachęcał do dalszej wytężonej pracy w ramach programowania i budowania robotów. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.