- Reklama -

- Reklama -

Gospodynie z Olszanki dopięły celu! Oto i ona (foto)

Z wielką pompą została otwarta nowa świetlica w Olszance (gm.Turobin). Wybudowana, co podkreślamy wielkimi literami, dzięki staraniom i zbiórkom KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH w OLSZANCE: - Dokonałyście wielkich rzeczy i jesteście przykładem dla innych - podkreśla wójt gminy Turobin, Andrzej Kozina.

- Reklama -

O zbiórkach i ambitnych planach gospodyń wiejskich z Olszanki informowaliśmy wielokrotnie w Nowej Gazecie Biłgorajskiej. Panie podjęły się zadania na pozór z kosmosu. Bo jak na wsi zebrać … ponad pół miliona na budowę świetlicy, skoro przez lata nie udawało się zebrać znacznie mniejszej sumy na cokolwiek?

Ale panie z Olszanki mają charakter. Część środków na budowę pozyskały z Lokalnej Grupy Działania Ziemi Biłgorajskiej (50% wartości projektu). Drugą połowę, nazbierały i dołożyły same, bo tego typu projekt nie przewiduje partycypacji i dofinansowania na budowę ze strony gminy. Gmina Turobin natomiast zakupiła wyposażenie, oraz zaadaptuje zagospodarowanie terenu dookoła świetlicy w Olszance.

Gospodynie wiejskie z Olszanki są tu absolutnie najważniejsze, choć wiadomo, że taka uroczystość przyciąga wszystkich. W otwarciu uczestniczyli m.in. wiceminister i poseł elekt Marcin Romanowski, wicewojewoda lubelski Boleslaw Gzik, oraz lokalni samorządowcy. Ksiądz dziekan Krzysztof Adamowski dokonał oczywiście poświęcenia.

 

 

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.