- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Gminny Konkurs Kolęd (FILM)

W niedzielne popołudnie, w Obszy został zorganizowany Gminy Konkurs Kolęd. W tym roku było to jedno wielkie wydarzenie podczas którego wspólnie wystąpili dorośli jak i dzieci.

- Reklama -

 

Kolędowanie to wspaniała tradycja. Od wielu już lat ludzie gromadzą się, aby wspólnie móc śpiewać pieśni bożonarodzeniowe. Właśnie w takim celu, w niedzielne popołudnie na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy odbył się Gminny Konkurs Kolęd. Na scenie można było zobaczyć oraz usłyszeć wokalistów w czterech kategoriach wiekowych: od 4 do 6 lat, od 7 do 12 i od 13 do 17 lat oraz dorosłych. Wszystkie te zespoły rywalizowały o nagrodę Wójta Gminy Obsza.

– W ubiegłych latach tego typu kolędowanie było rozdzielone na młodzież szkolną oraz Koła Gospodyń Wiejskich. W tym roku zdecydowaliśmy, że zrobimy jedno wielkie wydarzenie. Jest sporo zespołów, impreza będzie długotrwała. Widać, że jest pełna sala, brakuje aż miejsc siedzących – opowiada Andrzej Placek, wójt gminy Obsza – Impreza z roku na rok się powiększa, ma swoich słuchaczy oraz wielbicieli – dodaje.

- Reklama -

Każdy z wykonawców miał za zadanie zaprezentować dwie kolędy lub pastorałki, w tym obowiązkowo jeden utwór tradycyjny, nawiązujący do polskiej kultury, obrzędów i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem, jednym z nich były wykonane przez dzieci jasełka. Podczas wydarzenia byli obecni zaproszeni goście, między innymi wicemarszałek województwa lubelskiego.

– Pielęgnowanie tradycji w taki sposób jak dziś w gminie Obsza to coś wspaniałego – mówi Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego. – Warto takie inicjatywy organizować oraz je wspierać.  Dziś, podczas Gminnego Przeglądu Kolęd w Obszy można przede wszystkim usłyszeć wysoki poziom śpiewających dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Jestem bardzo wdzięczny za zaproszenie na to wydarzenie – dodaje.

Na scenie zaprezentowało się aż 19 zespołów, duetów oraz solistów z gminy Obsza. Ich występy oceniało Jury w składzie: Wojciech Baszkiewicz – muzykolog, Ewa Maciocha – radna powiatu biłgorajskiego oraz Leszek Król – dyrektor GOK w Dzikowie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź