- Reklama -

Franio potrzebuje pomocy

Do naszej redakcji dotarł apel rodziców rocznego Frania z Biłgoraja, który potrzebuje intensywnej rehabilitacji.

Rodzice Frania napisali:

„Szanowni Państwo, zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi wielkiego serca o wsparcie w walce zdrowie i usprawnienie naszego syna Frania (1 rok i 3 miesiące). Franio urodził się, jako zdrowe dziecko. Około 8 miesiąca życia zaczęliśmy się niepokoić brakiem „kroków milowych”, syn nie siedział i nie raczkował. Szereg wizyt i badań, postawił przed nami ciężką do uniesienia diagnozę. W dniu pierwszych urodzin Frania dowiedzieliśmy się, że cierpi na dziecięce porażenie mózgowe w postaci czterokończynowego porażenia spastycznego.

Rozpoczęliśmy intensywną rehabilitacje metodą Bobath, jednak po dłuższym czasie ćwiczeń i kontroli, nie przynosiła ona większych efektów. Dzięki dobrym ludziom trafiliśmy na wybitnego specjalistę w dziedzinie rehabilitacji. W chwili obecnej uczęszczamy na rehabilitacje w mieście oddalonym o 93 km, trzy razy w tygodniu. Łączy się to z dużymi kosztami, ale najważniejsze są pozytywne efekty. Najprostsze czynności takie jak pierwsze wskazanie paluszkiem, czy pierwszy przysiad, dają nam wiele radości i mocy do dalszej walki.  Jednak patrząc na inne dzieci w jego wieku, widzimy jak wiele przed nim ciężkiej pracy.

- Reklama -

Do prawidłowej rehabilitacji potrzebujemy sporo sprzętów, który jest wysoce kosztowny. W podstawową część asortymentu zdążyliśmy się już zaopatrzyć (piłki rehabilitacyjne, kliny, wałki, drabinki). Franio chce walczyć, ale potrzebuje do tego Waszej pomocy.

Chcemy zapewnić Państwa, że wszystkie wpłaty będą w całości przekazane na rehabilitacje naszego synka, oraz na pokrycie kosztów dojazdów.

Będziemy bezgranicznie wdzięczni za okazaną pomoc ! Mama i Tata Franusia”.

Na portalu pomagam.pl zorganizowano zbiórkę. Pomóc można klikając w link https://pomagam.pl/franiu17?fbclid=IwAR3KxtjUB_XfwnqQFpueqRFpb5Ooy-p2FC9JyzR-z8Hcg8nv0pjvI0eoVlI i wpłacając dowolną kwotę. Za każdy dobry gest dziękujemy!

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.