- Reklama -

- Reklama -

Od piątku Frampol bliżej Goraja

W najbliższy piątek (15 lipca) w Abramowie (gm.Goraj) zostanie oddana do użytku wyremontowana droga powiatowa Bononia - Wola Radzięcka. Ważna droga, bo łącząca gminy Frampol i Goraj. Uroczystość odbędzie się o godzinie 14:00 w miejscowości Abramów. Przebudowa kosztowała ponad 4,5 miliona złotych.

- Reklama -

Remont to przede wszystkim wykonanie nowych nawierzchni bitumicznych, utwardzenie poboczy (bitumiczne i z kruszywa), remont chodnik i uzupełnienie oznakowania. Przebudowa objęło ponad 6 km drogi. .

Droga powiatowa  łączy się z drogami wyższej kategorii: krajową i wojewódzką. Zaczyna się w miejscowości Wólka Abramowska od drogi wojewódzkiej Nr 835 Lublin – Wysokie – Biłgoraj – Sieniawa – Przeworsk – Kańczuga – Dynów – Grabownica Starzeńska, a kończy na skrzyżowaniu z drogą krajową Nr 74 w miejscowości Wola Radzięcka. Droga  łączy dwie gminy ze sobą gminę Frampol i gminę Goraj. Stanowi alternatywę objazdową w przypadku zablokowania drogi krajowej nr 74 na odcinku Stara Wieś – Smoryń lub drogi wojewódzkiej na odcinku Wólka Abramowska – Frampol.

- Reklama -

Drogę 2908L przecinają szlaki rowerowe Jastrzębia Zdebrz i Czarna Perła.

 

 

 

info: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju/foto: Google Street View

- Reklama -

Zostaw odpowiedź