- Reklama -

- Reklama -

Finalistka Olimpiady Katolickiej

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju: Jowita Partyka i Natalia Bielak uzyskały tytuły finalistów w XXVII Olimpiadzie Teologii Katolickiej, która odbyła się w dniach 23-25 marca 2017 roku w Lublinie. Olimpiada przebiegała pod hasłem „Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca”. W tym roku szkolnym jej organizatorem była Archidiecezja Lubelska.

W finale ogólnopolskim wzięło udział 123 uczniów, po 3 z każdej diecezji, którzy wcześniej uczestniczyli w eliminacjach na szczeblu szkolnym i diecezjalnym. W Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej w drugim etapie rywalizowało ze sobą 28 uczniów z 17 szkół, wśród których uczennice LO im. ONZ były najlepsze – Jowita Partyka zajęła I, a Natalia Bielak II miejsce.

Podczas finału, oprócz zmagań konkursowych, młodzież miała okazję zwiedzić Lublin, a także Nałęczów i Kazimierz Dolny. Wszyscy wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez Metropolitę Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika, zwiedzili Katolicki Uniwersytet Lubelski i obejrzeli Misterium „Życie Maryi” w wykonaniu lubelskiej młodzieży.

- Reklama -

„Udział w Olimpiadzie Teologicznej wniósł wiele dobrego w moje życie chrześcijańskie. Poszerzyłam swoje informacje na temat orędzia fatimskiego, a także umocniłam się w wierze. Poznałam wielu rówieśników, którzy – podobnie jak ja – też chcieli pogłębić wiedzę religijną – powiedziała Natalia Bielak po powrocie z eliminacji centralnych.

Do Olimpiady uczennice przygotowała katechetka – pani Małgorzata Polańska.

ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.