- Reklama -

- Reklama -

Europejski Tydzień Robotyki

Uczniowie klas medycznych I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju  na zaproszenie Uniwersytetu Medycznego w Lublinie uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Rektoracie UM z okazji obchodów Europejskiego Tygodnia Robotyki.

W trakcie wystawy młodzież miała okazję zapoznania się z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w robotyce oraz zobaczenia prototypów robotów tworzonych w Lublinie w ramach międzynarodowych projektów. Uczniowie uczestniczyli także w wykładzie na temat: „Co potrafią dzisiejsze roboty?”

Duże wrażenie na młodych ludziach zrobił pokaz możliwości robotów w zakresie pomocy osobom z chorobą Alzheimera. Innowacyjne urządzenia wykonywały różne czynności, np. podawały przedmioty z półek, przypominały o umówionych wizytach lekarskich, a w razie potrzeby mogły wezwać pomoc, gdy nie wyczuwały sygnałów ludzkiego życia. Inne prototypy służyły pomocą lekarzom m. in. mającym wykonać echokardiografię z odległości nawet tysięcy kilometrów.

Licealiści wrócili z pokazów zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę oraz umiejętności. Warto dodać, że I LO im. ONZ w Biłgoraju jest jedną z 13 szkół współpracujących z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie i dzięki temu młodzież uczestniczy w różnych formach zajęć proponowanych przez uczelnię.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.