- Reklama -

Erasmus+ w Szkole Podstawowej w Woli Różanieckiej

Nauczyciele wyjechali do partnerskiej placówki w Czechach. Organizacją przyjmującą była szkoła podstawowa w Chomutovie i jej dyrektor Miloslav Hons. Pierwszego dnia odbyło się spotkanie z przedstawicielem władz miasta Chomutov, wiceburmistrzem odpowiedzialnym za Departament Edukacji. Po prezentacji dotyczącej edukacji w Polsce wywiązała się rozmowa na temat podobieństw i różnic w czeskim i polskim systemie oświaty.

- Reklama -

Podczas pobytu w Chomutovie nauczyciele mieli możliwość obserwowania i prowadzenia lekcji, zapoznania się z warunkami i zasadami pracy czeskich koleżanek i kolegów. W czasie rozmów porównywano doświadczenia nauczycieli i funkcjonowanie placówek. Bardzo interesująca była również wizyta w średniej szkole przemysłowej, której dyrektor zapoznał nauczycieli z Polski z czeskim systemem edukacji, szczególnie z zasadami działania szkół zbliżonych do naszych szkół zawodowych i techników. Wrażenie wywarła liczba i wyposażenie pracowni przeznaczonych do nauki konkretnych zawodów.  

Wyjazd przyczynił się przede wszystkim do podniesienia umiejętności językowych nauczycieli, dał  możliwość podzielenia się własną wiedzą i doświadczeniem, poznania nowych ludzi. Na pewno stał się inspiracją do działań, aby podjąć współpracę z innymi szkołami w ramach kolejnych programów Erasmus+.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.