- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Eliminacje gminne 25. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

8 listopada 2021 rok w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje gminne 25. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, na których swoje recytatorskie umiejętności zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych z Tarnogrodu, Woli Różanieckiej i Różańca Drugiego oraz uczestniczka zajęć odbywających się w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury.

- Reklama -

W tym roku organizatorzy zaproponowali temat „Śmiechem – żartem”, wychodząc z założenia, że jest to przestrzeń przez recytatorów niesłusznie zapomniana. Na początku Ewa Żukowska przeprowadziła krótkie warsztaty, podczas których zwróciła uwagę na oddech i poprawną dykcję. Zaproponowała uczestnikom ćwiczenia, które miały ich rozluźnić i zminimalizować stres. Po tej części jury przesłuchało 14 recytatorów.

Komisja w składzie Ewa Żukowska – instruktor teatralny, Renata Ćwik – dyrektor TOK i
Justyna Lipińska – muzyk z Teatru Muzycznego w Lublinie oceniła recytatorów według następujących kryteriów: wybór i dobór tekstu, dostosowanie tekstu do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora, interpretacja utworu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny.
Do eliminacji powiatowych zostali nominowani: Aleksandra Niziołek ze Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie, Maja Kurzydło z Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury i Jakub Gancarz ze Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Tarnogrodzki Ośrodek Kultury.
Komisja dziękuje wszystkim uczestnikom i życzy dalszych owocnych poszukiwań i wielu sukcesów w szerzeniu pięknego słowa polskiego. Warto przypominać znakomite utwory literatury polskiej i światowej.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.