- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ekspert ZUS z pomocą dla Obszy

Rodzice uczniów z gminy Obsza, którzy chcą się starać o wsparcie z programu "Dobry Start", przy wypełnianiu wniosku mogą skorzystać z pomocy eksperta Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Będzie on pełnić dyżur w miejscowym ośrodku pomocy społecznej we wtorek 26 lipca między 9.30 a 12.00.

- Reklama -

Od ponad roku wnioski o przyznanie świadczenia na wyprawkę szkolną dla uczniów są przyjmowane tylko w formie elektronicznej przez ZUS, a nie jak wcześniej przez lokalne ośrodki pomocy.

Ubiegający się o pomoc muszą mieć profil PUE ZUS, a jeśli ktoś go nie ma w założeniu profilu pomoże przedstawiciel zakładu. Potencjalny wnioskodawca powinien mieć ze sobą dowód osobisty oraz znać numer rachunku bankowego, adres e-mail i numer telefonu komórkowego.

Profil PUE ZUS można założyć także samodzielnie na stronie: www.zus.pl, telefonicznie pod numerem: 22 560 16 00, przez bankowość elektroniczną albo portal: empatia.mpips.gov.pl.

W ramach programu „Dobry Start” świadczenie przysługuje na każde uczące się dziecko do ukończenia 20 roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do 24 roku życia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.