- Reklama -

- Reklama -

„EKOlogicznie – Patriotycznie”

W marcu poseł na Sejm RP Agata Borowiec ogłosiła konkurs "EKOlogicznie – Patriotycznie". Znane są drużyny, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu.

 Dlaczego takie zagadnienie? Mimo ogromnej popularności ekologii i różnych "ekokwestii" nie wszyscy dobrze wiedzą, co właściwie oznacza owo EKO. Troszcząc się o właściwy poziom edukacji ekologicznej w polskich szkołach, a zwłaszcza w naszej Małej Ojczyźnie, którą jest powiat biłgorajski, został on tak zaplanowany, aby łączył dobrą zabawę ze zdobywaniem wiedzy i radość z jej efektów.  

Na konkurs zorganizowany przez poseł Agatę Borowiec i Stowarzyszenie Centrum Wiedzy, Innowacji i Rozwoju zgłosiło się kilkanaście drużyn ze szkół gimnazjalnych w Aleksandrowie, Dereźni, Dąbrowicy, Tereszpolu-Zaorendzie, Lipinach Dolnych, Tereszpolu-Kukiełkach, Szyszkowie. Forma zgłoszonych prac konkursowych to rysunek, opowiadanie, wiersze, makiety, prezentacje multimedialne, gazetki, plakaty, piosenki.

- Reklama -

Komisja konkursowa pod przewodnictwem dr. hab. Michała Wyrostkiewicza do finałowego III etapu zakwalifikowała drużyny z Gimnazjum w Dąbrowicy (klasa I i III), Gimnazjum w Aleksandrowie (klasa IB i IIB), Gimnazjum w Dereźni (klasa II) oraz Gimnazjum Zespołu Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu-Zaorendzie (klasa II).

Termin i miejsce III etapu zostanie podany wkrótce.

Zwycięzcy mogą liczyć na cenne nagrody. Ci, którzy uzyskają najwyższe oceny, obdarowani zostaną tabletami oraz innymi urządzeniami elektronicznymi. Nagradzane będą także drużyny. Trzech przedstawicieli poszczególnych klas będzie walczyć o cenne trofea dla swoich kolegów, koleżanek i nauczycieli. Klasa, której uczniowie łącznie osiągną najlepsze wyniki, pojedzie do Warszawy, gdzie zwiedzi gmachy Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej i odwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego. Przewidywane są również wyróżnienia dla nauczycieli, których podopieczni osiągną wysokie wyniki.

Patronat medialny nad konkursem objęło Katolickie Radio Zamość oraz NOWa Gazeta Biłgorajska.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.