- Reklama -

- Reklama -

E-PIT złożysz w swojej gminie

Nikogo już nie dziwi rozliczanie się przez Internet i jest ono coraz bardziej popularne. Bez wychodzenia z domu możemy szybko i sprawnie załatwić wszystkie formalności. Statystyki podają, że zainteresowanie taką formą rozliczenia się ciągle rośnie. Elektroniczny PIT możemy złożyć bez czekania w kolejce w urzędzie skarbowym lub na poczcie. Niewątpliwą zaletą jest, że komputerowy program wykona wszystkie niezbędne obliczenia za nas. Jedyne o co musimy się zatroszczyć, to poprawne wpisanie podstawowych danych do formularza.

Osobom, które nie korzystały wcześniej z takiej formy rozliczania się, w niektórych gminach naszego regionu pomogą pracownicy urzędu. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Biłgoraju wraz z Wójtami gmin Biszczy, Turobin i Obszy nawiązał współpracę polegającą na utworzeniu stanowiska komputerowego z dostępem do Internetu w celu umożliwienia mieszkańcom złożenia zeznania podatkowego drogą elektroniczną. 

- Reklama -

Pomoc przy corocznym rozliczeniu można uzyskać także w gminie Tereszpol. Tam wójt gminy oraz Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego również zapraszają do skorzystania z możliwości bezpłatnego rozliczenia się w urzędzie gminy. Od 22 lutego 2016 roku przez 3 kolejne poniedziałki  w godzinach 17:00-19:00 będzie możliwość skorzystania z pomocy przy rozliczeniu. Osoby, które będą chciały skorzystać z elektronicznej formy rozliczenia PIT, mogą liczyć na fachową i bezpłatną pomoc, w wypełnieniu obowiązku rocznego rozliczenia PIT-37. 

Aby rozliczyć się on-line należy zgłosić się do urzędu gminy z następującymi dokumentami: numer pesel, informacje o uzyskanych dochodach w 2015 roku (PIT-11, PIT- l1 A, PIT-40, PIT-40 A, PIT-8 C), w przypadku korzystania z ulg podatkowych także: ulga dla dzieci (pesel l dziecka/dzieci), inne ulgi (wyliczona kwota ulgi podlegająca odliczeniu), w przypadku przekazania 1% podatku na rzecz opp numer KRS organizacji.

Warto podkreślić, że wysyłając zeznanie podatkowe przez Internet, można liczyć na szybszy zwrot nadpłaty podatku. 

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.