- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dzień Pola w Różańcu (Film)

W październikową niedzielę w Różańcu (gm. Tarnogród) odbył się IV Wojewódzki Dzień Pola "Lubelszczyzna Spichlerzem Polski". Uczestnicy mogli nie tylko wysłuchać przemówień zaproszonych gości, ale również spróbować lokalnych surowców; miodów, warzyw i owoców, ekologicznych wędlin i ryb.

- Reklama -

18 października w Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu odbyła się czterogodzinna konferencja naukowa IV Wojewódzki Dzień Pola pod hasłem „Lubelszczyzna Spichlerzem Polski”

– Rozmawiamy dzisiaj o naszym polskim rolnictwie, jego przyszłości oraz o zawirowaniach, które są przez rolników tak bardzo odczuwalne i odbierane jako duże zagrożenie – mówi Paweł Dec, burmistrz miasta Tarnogród. – Co roku w tej szkole odbywa się konferencja, która dotyczy tylko i wyłącznie rolnictwa ekologicznego. Szkoła w Różańcu jest takim naszym centrum nowoczesnej wiedzy o rolnictwie – dodaje.

- Reklama -

Rolnictwo jest jedną z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki. Nasz powiat jest bogaty w małe gospodarstwa, które produkują żywność nie tylko na własny użytek.

– Rolnictwo jest strategiczną gałęzią polskiej gospodarki. Bardzo dużo produkujemy oraz eksportujemy naszej żywności. Czy to będzie drób, wołowina czy nawet żywność ekologiczna, to wszystko wychodzi od nas z kraju – mówi Tomasz Obszański, współorganizator konferencji IV Wojewódzki Dzień Pola.

~Kuliński Michał

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.