Moto Tech

- Reklama -

Dzień bez samochodu

W niedzielne przedpołudnie kilkudziesięciu rowerzystów przejechało ulicami miasta, by w ten sposób uczcić Europejski Dzień bez Samochodu.

 

Biłgoraj po raz kolejny przyłączył się do europejskich działań w ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Przyjęta przez Komisję Europejską tematyka tegorocznej akcji to: „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”, a oficjalny slogan  brzmi „Chodź z nami”. Tegoroczna kampania kładzie nacisk na aktywne środki transportu indywidualnego oraz korzyści, jakie mogą one przynieść naszemu zdrowiu i środowisku.

O tym, że miłośników jazdy rowerowej w naszym mieście nie brakuje, mogliśmy się przekonać wielokrotnie. Nie inaczej było w niedzielny ranek, kiedy to spora grupa rowerzystów przejechała ulicami miasta, aby promować alternatywne, ekologiczne środki transportu.

W ramach wydarzenia odbył się rekreacyjno-edukacyjny piknik nad zalewem Bojary.

- Reklama -

Był marszobieg wokół zalewu, rowerowy tor przeszkód oraz konkurencje zabawowe dla dzieci.

Można było także skorzystać z symulatora dachowania. Wszyscy chętni mogli na własnej skórze przekonać się, jak wygląda dachowanie pojazdu od wewnątrz oraz jak wtedy ważne okazuje się właściwe zapięcie pasów bezpieczeństwa.

W trakcie pikniku wręczane były także upominki i nagrody rzeczowe dla uczestników  imprezy.

Wszyscy uczestnicy zakończyli piknik wspólnym posiłkiem.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.