Życzenia – Nadleśnictwo Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Dzieci dla zwierząt

Kilkaset kilogramów karmy dla bezdomnych psów i kotów ofiarowały dzieci z trzech biłgorajskich placówek: szkoły podstawowej nr 1, szkoły podstawowej nr 5 oraz przedszkola samorządowego nr 1.  Zbiórka prowadzona była 26 stycznia w  Biłgorajskim Centrum Kultury przed spektaklami edukacyjnymi „Elektromisja” Krakowskiego Biura Promocji Kultury. Fundatorem spektakli był Burmistrz Miasta Biłgoraj.

 

- Reklama -

Zbiórka karmy prowadzona była tuż przed spektaklami o godz. 9.00 i 11.00. Łącznie udało się zebrać kilkadziesiąt worków karmy suchej oraz kilkadziesiąt puszek i saszetek z karmą mokrą dla psów i kotów. Zebrana karma trafiła do Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami  „Podaj Łapę” oraz Przytuliska dla psów w Lipinach Górnych prowadzonego przez Annę Smyk. Warto podkreślić, że powyższe organizacje przeznaczą karmę na dokarmianie bezdomnych zwierząt  z naszego miasta.

 

Warto podkreślić, że celem organizacji spektakli było nie tylko uwrażliwienie dzieci na los zwierząt, ale także edukacja „ekologiczna” najmłodszych. Podczas spektakli dzieci dowiedziały się co zro­bić z elek­trośmieci­ami — sprzę­tami, których nie da się już wyko­rzys­tać, a które stwarzają duże zagroże­nie dla zdrowia i przy­rody. Poz­nały takie poję­cia jak recyk­ling i odnaw­ialne źródła energii oraz ich znacze­nie dla środowiska, a także nauczyły się seg­re­gować odpady.

 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.