- Reklama -

Duże zainteresowanie solarami

Mieszkańcy, którzy w 2016 roku wyrazili chęć montażu instalacji solarnych na budynkach swoich domów, spotkali się z wykonawcą i władzami miasta. Celem spotkania było omówienie zasad realizacji inwestycji.

9 maja br. władze miasta Biłgoraj podpisały umowę z wykonawcą zadania „Wykorzystanie energii przyjaznej środowisku poprzez montaż instalacji solarnych i kotłów na biomasę w Biłgoraju”. Niebawem ruszy montaż kolektorów słonecznych. W ramach zadania na 386 budynkach mieszkalnych w Biłgoraju zostaną zamontowane zestawy kolektorów słonecznych. Będą to zestawy 2, 3 i 4-panelowe.

22 maja w Biłgorajskiego Centrum Kultury zorganizowane zostało spotkanie z mieszkańcami, którzy podpisali umowę o dofinansowanie w maju 2016 roku. Na spotkaniu wykonawca mówił o zasady realizacji montażu.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 4. Energia przyjazna środowisku, zamówienie realizowane w ramach Działania 4.1 „Wsparcie wykorzystanie OZE”.

Przypomnijmy. Informacja o dofinansowaniu tego zdania była w grudniu 2016 roku. Samorząd był jednak ostrożny z ogłaszaniem przetargu. Nie wiadomo było, czy zadanie ma zostać potraktowane jako roboty budowlane, czy jako dostawa urządzeń. Wątpliwości tych żadna z instytucji nie umiała rozwiać. Ostrożność była konieczna. W przypadku jakichkolwiek nieścisłości, niezgodności z przepisami jest ryzyko nałożenia korekty finansowej w wysokości nawet 20% lub utraty dotacji. Problemy udało się rozwiązać. Wraz z początkiem nowego roku władze miasta rozstrzygnęły przetarg na montaż instalacji solarnych oraz kotłów na biomasę.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.