Koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości

Z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, dla mieszkańców Zamojszczyzny, zaśpiewał światowej sławy tenor Pan Bogusław Morka.

Koncert odbył się w ramach Festiwalu Ku Czci Św. Jana Nepomucena w Suścu, a jego inicjatorką była Pani Poseł Agata Borowiec. Licznie zgromadzona publiczność miała niezwykłą okazję wysłuchać najpiękniejszych utworów z okresu stulecia Niepodległości państwa polskiego, jak również flagowe utwory muzyki klasycznej. W trudnych czasach, kiedy Polacy bronili naszej Ojczyzny, nic nie pokrzepiało serc i nie dodawało tak energii jak pieśni patriotyczne – mówiła posłanka Agata Borowiec.

Wielbiciele tej sztuki na Zamojszczyźnie nigdy wcześniej nie gościli wybitnego tenora: Po raz pierwszy koncertuje w tym pięknym miejscu. Dziś świętujemy bardzo ważny, historyczny dla Polaków moment, a historia toczy się do przodu i my jako ludzie powinniśmy przekazywać wszystkie wartości tym najmłodszym – mówił Bogusław Morka.

Inicjatywa Pani Poseł Agaty Borowiec spotkała się z wielką radością i wdzięcznością mieszkańców Suśca oraz okolicznych miejscowości. Jestem wdzięczna Pani Poseł za ten koncert. Nigdy nie miałam okazji wysłuchać Pana Bogusława Morki na żywo, to było dla mnie niezwykłe przeżycie – mówiła Dorota Wójtowicz-Gmiterek, mieszkanka Gminy Susiec.

Festiwal Ku Czci Św. Jana Nepomucena to wydarzenie, które miało na celu przede wszystkim przedstawienie Patrona i uświadomienie społeczeństwu, a w szczególności najmłodszym mieszkańcom regionu, kim jest Jego postać. Kilkudniowe obchody obfitowały w wiele ciekawych atrakcji i szlachetnych inicjatyw.

Dzięki staraniom posłanki Agaty Borowiec, przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zorganizowana została otwarta akcja poboru krwi. Cyt.

W trosce o młodzież i najmłodszych uczestników festiwalu pani Poseł na obchody Jarmarku Nepomuceńskiego zaprosiła animatorów w ramach programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”, którzy przedstawili bogatą ofertę inspirujących atrakcji.

Zainteresowani mogli odbyć podróż w czasie do najbardziej znanych polskich naukowców
i wynalazców. W ramach programu przygotowano filmy z eksperymentami, komiksy edukacyjne, a także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Całe wydarzenie wspaniale wpisało się w rocznicę obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości, a radość dzieci i mieszkańców są najlepszą motywacją do organizowania tego typu wydarzeń w przyszłości.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.