- Reklama -

Druhowie rywalizowali w Soli

19 maja na boisku sportowym w Soli odbyły się gminne zawody strażackie. Nie zawiodła też publiczność, która zgromadziła się licznie, aby kibicować swoim druhom.

Celem zawodów było mobilizowanie do szkolenia pożarniczego oraz ocena tego wyszkolenia. Nie bez znaczenia jest również popularyzacja wśród lokalnej społeczności ochrony przeciwpożarowej. Do rywalizacji stanęło 14 drużyn z terenu gminy Biłgoraj. Wszystkie drużyny rywalizowały w trzech konkurencjach: musztra, sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Musztra jednak nie była uwzględniana i nie wliczała się do klasyfikacji końcowej.

Trzeba zaznaczyć, że oprócz szybkości w wykonywaniu zadań liczyła się również precyzja, gdyż za błędne wykonania naliczane były punkty karne. Nad przestrzeganiem regulaminu zawodów czuwał zespół sędziowski, złożony z przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

Organizatorami zawodów byli: Wójt Gminy Biłgoraj, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Biłgoraju oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Soli.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.