- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Drużyna z LO im. ONZ Liderami Przyszłości (FOTO)

- Reklama -

Podczas debat zmierzyli się ze sobą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Ich teza brzmiała „Dobre stosunki z sąsiednimi państwami są możliwe bez rozliczenia przeszłości”.

W Loży Mędrców zasiedli: Alicja Jachiewicz-Szmidt, Henryk Wujec i o. Tomasz Dostatni. Zdecydowali oni, że na tytuł „Liderzy przyszłości” zasłużyła drużyna z LO im. ONZ. Główną nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest dwudniowa wycieczka do Rzymu.

toyota Yaris

Debata Oksfordzka to rodzaj dyskusji, w której zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej. Zadaniem debaty jest dyskusja nad tezą. Pochodzi z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Jest to dyskusja nad konkretną tezą, gdy równie ważne są głosy „za” jak i „przeciw”. To forma debaty publicznej, którą warto promować. Biłgorajska Telewizja Kablowa zaprosiła uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w I Mistrzostwach Debat Oksfordzkich. Mistrzostwa mają pokazać, jak można prowadzić merytoryczną debatę publiczną. Spośród młodych jej uczestników zostaje wyłoniony zwycięzca, czyli „Liderzy przyszłości”.

Projekt BTK pod nazwą „Liderzy przyszłości”, zakładający organizację mistrzostw, realizowany w ramach konkursu „Działaj Lokalnie X” dofinansowano ze środków programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Gminę Miasto Biłgoraj i Gminę Biłgoraj.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.