- Reklama -

- Reklama -

Pluszowy miś to przyjaciel dzieci

- Reklama -

„Bardzo lubię swojego misia” – te słowa wypowiadane przez najmłodszych można było usłyszeć wielokrotnie 23 listopada w Aleksandrowie.

Dzieci z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie (grupy sześciolatków) oraz z klasy pierwszej i klas drugich Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie razem ze swoimi misiami wzięły udział w urodzinach. Było to święto wszystkich pluszowych misiów i  Kubusia Puchatka, który w tym roku obchodził swoje 90. urodziny. Na początku dyrektor szkoły Lucyna Wszoła przeczytała opowiadanie o misiu Zimowicie z książki „Misiostwo świata” Grzegorza Janusza. Potem rozpoczęło się „Misiowe show” czyli występy dzieci. Wszystkie grupy pod opieką swoich wychowawczyń Karoliny Lewczyk, Marty Różańskiej, Elżbiety Kulińskiej, Lucyny Paluch, Aliny Kukiełki i Ewy Jastrzębskiej przygotowały różne wierszyki o bohaterach tego święta. Został również podsumowany konkurs plastyczny „Miś pluszowy i literacki”, na który wpłynęły 92 prace. Komisja uznała, że nagrody otrzymają wszyscy uczestnicy ze względu na ogromne zaangażowanie plastyczne i emocjonalne w wykonanie prac. Dzieci rysowały, malowały czy wyklejały swoje pluszaki, ale też wiele  obrazków przedstawiało misie znane z literatury. Wszystkie rysunki zostały zaprezentowane na wystawie. Dzieci, tworząc prace, rozwijały swoją plastyczną wyobraźnię, ale również przyświecał im cel pomocy innym. Wszystkie „namalowane misie” wesprą akcję charytatywną  na rzecz Misji w Ayos organizowaną przez Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie. W dalszej części spotkania dzieci opowiadały o swoich ulubionych misiach. Jak się okazało, fantazja najmłodszych w nadawaniu imion swoim pluszowym przyjaciołom jest nieograniczona. Była Różyczka, Krokiecik  i wiele innych. Maluchy opowiadały, że lubią się bawić, zasypiać i czytać książki ze swoimi misiami. Koło Przyjaciół Biblioteki przygotowało także dla uczestników różne zabawy. Były to: pamiątkowe zdjęcie, specjalny układ taneczny, zagadki, nauka różnych rymowanek z pokazami teatralnymi. Zabawy zakończył żywy tort, który utworzy dzieci i głośne „Sto lat” oraz  tańce z misiami.

Mulawa podziękowania

Uroczystość przygotowała Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie z Biblioteką Szkolną przy Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny,  Kołem Przyjaciół Biblioteki, Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny i Przedszkolem „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie.

Święto misia to okazja do dobrej zabawy ale również nauka poszanowania zabawek, rozwijanie empatii i poszukiwania literackie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.