- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Droga z Frampola do Janowa idzie do przebudowy

W połowie roku rozpocznie się przebudowa drogi krajowej nr 74 pomiędzy Frampolem a Janowem Lubelskim. Jest to związane i połączone z budową obwodnicy Dzwoli. Jak zmieni się droga z Frampola?

- Reklama -

Chodzi o odcinek obecnej DK74 (o długości ok. 9,3 km), od Zofianki Dolnej do połączenia z funkcjonującą już obwodnicą Frampola.

- Reklama -

– W ramach inwestycji wybudujemy jednojezdniową, dwupasową drogę klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o szerokości jezdni 7 m. Konstrukcja nawierzchni zostanie wzmocniona i dostosowana do obciążeń 11,5 tony na oś. Powstaną też drogi do obsługi ruchu lokalnego, ekrany akustyczne, chodniki oraz zatoki autobusowe. Planowana jest budowa sześciu skrzyżowań skanalizowanych, dwóch rond oraz obiektu mostowego, zintegrowanego z przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerów – informuje GDDKiA w Lublinie.

 

fot: GDDKiA (zdjęcie ilustracyjne)

- Reklama -

6 Komentarze
 1. Mieszkaniec76 mówi

  Tu trzeba a raz a porządnie wybudować S74 po polach i będzie po kłopocie…

 2. Zawiedziony mówi

  Mają być ekrany? A od Frampola do Gorajca nie były przewidziane , może inne województwo bliżej Stolicy i względy większe. Na skrzyżowaniu dr kraj 74 a droga gminna wyjazd ze wsi od strony Radziecina ,barierki ochronne zasłaniają drogę trzeba się cofać wyglądać a czasem uciekać jak ktoś jedzie od Zamościa. Były podpisy z prośbą o lustro po drogiej stronie drogi, zostało odrzucone. Byli urzędnicy pomyśleli popatrzyli ,pogadali że może ograniczenie zrobić do 40 a może do 10 km i postawić patrol jak zwiększy się ruch będą wypadki. Lustro kosztuje grosze ,a ludzkie Życie i Zdrowie ile jest warte dla osób które odrzuciły tą prośbę.?

 3. J mówi

  Przebudują za ogromną kasę a na 90% będzie teren zabudowany i ograniczenie do 50 km/h. Gdzie tu sens ?

  1. Anonim mówi

   👍

  2. YZX mówi

   właśnie tam jedyna duża miejscowością jest Dzwola gdzie będzie budowana obwodnica, w Krzemieniu i tak planowane jest rondo , a reszta będzie poza obszarem zabudowanym czyli 90km/h

 4. Andrzej mówi

  A droga dla rowerów jest przewidziana, czy nadal tak, jak przy 835 zapomniano o niej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.