- Reklama -

Dożynki powiatowe w Dąbrowicy (audio)

W niedzielę 13 września w kościele pw. świętego Maksymiliana Kolbego w Dąbrowicy (gm. Biłgoraj) odbyły się dożynki powiatowe. Tegoroczne obchody tego święta ze względu na pandemię miały kameralny charakter. Dziękczynną Mszę dożynkową sprawował ks. Krzysztof Maj, proboszcz parafii w Dąbrowicy.

Galeria Fotografii (143 zdjęcia) 

Stajemy przy ołtarzu z sercami przepełnionymi wdzięcznością, aby podziękować za tegoroczne plony, za codzienny chleb, za pracę rolników. Chcemy wypraszać dla nich potrzebne łaski i dary – głosił podczas eucharystii ks. Krzysztof Maj, proboszcz parafii w Dąbrowicy.

 

Posłuchaj kazania (nagranie audio poniżej):

Podczas dzisiejszej uroczystości dożynkowej obecni byli wójtowie poszczególnych gmin powiatu biłgorajskiego oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Biłgoraju i Rady Powiatu.

- Reklama -

– W imieniu całego zarządu powiatu dziś chleb przynoszę przed ołtarz i składam na ręce kapłana, który prowadzi mszę świętą. Z uwagi na tegoroczną sytuację dożynki odbywają się w okrojonej formie, ale jest to co najważniejsze: msza święta, modlitwa i dziękczynienie za tegoroczne zbiory – mówił Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski. – Dożynki to czas podsumowania czas oddania czci w wielkiej pokorze wszystkim, którzy pracują na roli, bo jest to ciężka wymagająca poświeceń praca, bez której nie było by chleba – dodał starosta.

Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski (nagranie audio poniżej):

Red.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Rycho Rysiński mówi

    A maseczki gdzie??? Ładny przykład dajecie… 🙁

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.