- Reklama -

- Reklama -

Dodatkowe pieniądze na nowe inwestycje

Wśród nowych zadań jest przebudowa ponad 300 metrów drogi w miejscowości Majdan Nepryski „Zachoiny”, na które rada przeznaczyła 72 tysiące złotych oraz drogi w osiedlu Długi Kąt Osada, czyli dawnym „Prefabecie”. W tym drugim przypadku w budżecie radni zapisali 70 tysięcy złotych, które zostaną wykorzystane na modernizację drogi z parkingami o łącznej powierzchni około 1 tysiąca metrów kwadratowych. W najbliższych dniach samorząd ogłosi przetargi na wykonanie tych robót, a także modernizację około 600-metrowego odcinka drogi w Stanisławowie w kierunku Malewszczyzny, na którą już wcześniej przeznaczył 140 tysięcy złotych.

Podczas piątkowej sesji radni wpisali do uchwały budżetowej także 60 tysięcy złotych na wykonanie podbudowy tłuczniowej trasy w Długim Kącie oraz 50 tysięcy złotych na zakup samochodu pożarniczego dla OSP w Majdanie Nepryskim. Strażacy liczą też na wsparcie miejscowej wspólnoty gruntowej oraz nadleśnictw Józefów i Zwierzyniec

 

- Reklama -

W tegorocznym budżecie są również środki na opracowanie dokumentacji, która jest potrzebna do przygotowania wniosku o unijne dotacje na zakup i montaż kolektorów słonecznych, kotłów na biomasę i paneli fotowoltaicznych. Na ten cel rada przeznaczyła 115 tysięcy złotych.

Za kolejnych 10 tysięcy gmina Józefów chce opracować dokumentację zagospodarowania terenu wokół synagogi. Inwestycja ta ma szanse na dotację z rządowego programu Infrastruktura Bibliotek.

Radni przyjęli również uchwały, zmieniające studium uwarunkowań i plan zagospodarowania przestrzennego, które zostały dostosowane do planów inwestycyjnych gminy. Chodzi przede wszystkim o projekty, które mają szanse na unijne dotacje oraz przedsięwzięcia, związane z tworzeniem nowych miejsc pracy.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.