- Reklama -

Dobry wynik Biłgoraja

W latach 2007-2015 samorząd przeprowadził inwestycje o łącznej wartości 230 mln zł. Z czego 154 mln zł pochodziło z funduszy zewnętrznych, w tym 140 mln zł z unijnych.

 Ranking składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie organizator konkursu brał pod uwagę sposób zarządzania przez gminy i miasta finansami w latach 2012-2015. Oceniona została dynamika wzrostu wydatków majątkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca, wartość środków unijnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca, indywidualny wskaźnik zadłużenia czy dynamika wzrostu dochodów własnych.

- Reklama -

 Do drugiego etapu rankingu zakwalifikowało się 565 samorządów, w tym 65 miast na prawach powiatu, 250 gmin miejskich i miejsko-wiejskich oraz 250 gmin wiejskich. W drugim etapie zostały oceniane informacje przekazane przez samorządy w ankietach m.in.: udział wydatków na realizację kontraktów z organizacjami pozarządowymi w latach 2012-2015, liczba złożonych wniosków o dofinansowanie organizacji pozarządowych czy wydatki mieszkaniowe w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Brane pod uwagę były także współpraca z jednostkami pomocniczymi, wspieranie rozwoju przedsiębiorczości i inicjatywy w ramach partnerstwa publicznego.

 Ogólnymi kryteriami oceny przedmiotowego rankingu był efektywny rozwój, dbałość o jakość życia mieszkańców oraz dobry stan finansów. W ostatecznym podsumowaniu Gmina Miasto Biłgoraj zajęła IV miejsce.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.