- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Do trzech razy sztuka

Pozwalają zredukować prędkość jazdy. Progi zwalniające, bo o nich mowa, to jeden z najczęściej stosowanych środków fizycznego uspokojenia ruchu w terenie miejskim. O ich zamontowanie na ul. Poniatowskiego zwrócił się radny Marcin Adam Mura.

- Reklama -

Radny Rady Miasta Biłgoraja zaproponował, aby zamontować mikroprogi spowalniające w ulicy Poniatowskiego. Jego zdaniem przyczyniłoby się to do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Warto zaznaczyć, że to kolejna – trzecia – interpelacja radnego odnośnie bezpieczeństwa w tym miejscu. Notorycznie dochodziło tam do wypadków i kolizji. Tym razem udało się. – W ostatnim czasie w tej okolicy wybudowane zostały nowe bloki. Ruch jest coraz większy. Należy zadbać o bezpieczeństwo – mówi radny Marcin Adam Mura.

- Reklama -

Interpelacja radnego trafiła do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Drogowcy rozważali poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 858 Zarzecze – Biłgoraj – Zwierzyniec – Szczebrzeszyn (ul. Zamojska) z drogą gminną nr 108575L (ul. Poniatowskiego) w Biłgoraju poprzez wykonanie „mikroprogów” zwalniających. Powstać miałyby na wlocie ul. Poniatowskiego. Drogowcy stwierdzili, że pomysł radnego jest słuszny i będzie realizowany. – Niezbędne jest opracowanie przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie projektu zmiany stałej organizacji ruchu. Po uzyskaniu opinii Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie i starosty biłgorajskiego projekt zostanie zatwierdzony i przekazany do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Rejonu Dróg Wojewódzkich w Zamościu celem realizacji w terenie – informuje Krzysztof Tajer, p.o. kierownik Oddziału Drogownictwa i Ruchu Drogowego.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.