Krystyna Deryło

- Reklama -

Diana najlepsza

 

  Diana Dziduch, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju została laureatką XXXIII Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży. Na konkurs wpłynęło 8390zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 508 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy, Czech i Ukrainy. Jury wyłoniło 126 laureatów ze szkół polskich i 32 ze szkół polonijnych, wyróżniło 279 uczniów z naszego kraju i 33 polonijnych w czterech kategoriach wiekowych. Przewodniczącą komisji konkursowej była pani Wanda Chotomska – znana i lubiana poetka, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Prace uczniów oceniali także poeci, prozaicy, dziennikarze, pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz nauczyciele poloniści. Zwycięskie utwory poetyckie i prozatorskie zostały opublikowane w zbiorze pokonkursowym pt. "Do świata dziecka wchodzi się boso".

Konkurs został zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 w Słupsku i Międzynarodową Organizację Soroptimist International Klub w Słupsku, a jego głównym celem było poszukiwanie i odkrywanie talentów literackich wśród dzieci i młodzieży.

- Reklama -

  Uroczysta gala podsumowująca 33 edycję konkursu odbyła się 22 maja 2017 roku w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Laureatka otrzymała dyplom, nagrodę rzeczową i pamiątkową publikację "Do świata dziecka wchodzi się boso", zawierającą autorskie opowiadanie.

  Opiekunem uczennicy jest pani Jadwiga Oleszek.

 

  ZSO

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.