kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Detektywi na kółkach przyjechali do Soli

„Detektywi na kółkach” to bohaterowie książek, pełni odwagi, sprytu i biegłości w łamaniu szyfrów. Dlatego w podbiłgorajskiej Soli były detektywistyczne zagadki, szyfry, kody i kula wypełniona mieszanką gazów szlachetnych. Był też Marcin Kozioł, pisarz, podróżnik i w zasadzie człowiek orkiestra.

- Reklama -

Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z/s w Soli .Oryginalny edukacyjny przebieg spotkania wywarł niesamowite wrażenie na uczestnikach a to za sprawą pokazu multimedialnego.

-Autor w oparciu o książkę z serii „Detektywi na kółkach – Skrzynia Władcy Piorunów” wprowadził nas w świat wynalazków Nikoli Tesli, detektywistyczne zagadki, szyfry, kody, przygody bohaterów książki Julki –czternastoletniej detektyw poruszającej się na wózku inwalidzkim i jej asystującego psa Spajka, zwanego również Biszkoptem oraz Toma, który posiada niezwykłą zdolność synestezji. Jak podkreślił autor „Detektywi na kółkach” to bohaterowie książek,  pełni odwagi, sprytu i biegłości w łamaniu szyfrów, którzy przyciągają zagadki i nowe kłopoty jak magnesy. Atrakcją spotkania była kula plazmowa Tesli, wypełniona mieszanką gazów szlachetnych, w której rozbłyskają wstęgi wyładowań elektrycznych. Każdy choć na moment mógł stać się „władcą piorunów” biorąc udział w doświadczeniu z żarówką, która dotykając do kuli zapalała się czy też ruch palca po kuli i przemieszczające się w ślad za nim „świecące włókna – przekazują bibliotekarze z Soli.

 

urząd MArszałkowski projekt

Marcin Kozioł  przez wiele lat był dyrektorem mediów elektronicznych National Geographic Polska i stąd w jego dorobku książka „ Docent 5 procent i  szalona historia komputerów”. Autor opowiadał również o swoich innych książkach o Wombacie Maksymilianie, bohaterze książek podróżniczych, serii książek przyrodniczych stworzonej wraz z prezenterem pogody Bartłomiejem Jędrzejakiem, oraz o „ Stajni pod tęczą” dla miłośników koni, która powstała wspólnie z Katarzyną Dowbor. Swoją pierwszą książkę (dla fanów mikrokomputerów) opublikował w wieku piętnastu lat obecnie prowadzi „rezerwat starych komputerów” a w wieku 16 lat otrzymał magiczne stypendium
i wyjechał do Szkocji by naukę pobierać w Gordonston.  Jak się okazało trafił do miejsca, które było pierwowzorem Horwardu Szkoły Harego Pottyera. Jest również stypendystą Towarzystwa Szkół Zjednoczonego  Świata i British Science Association.

Cykl książek „Detektywi na kółkach” został wpisany na Złotą Listę Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.