Decyduj o inwestycjach

Od pierwszego września głosować można na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2019. Swoje głosy oddało 540 mieszkańców miasta.

Zadania, na które można oddawać głosy to: Strefa sportu i rekreacji nad zalewem Bojary; Budowa parku rolkarza (przy ul. Targowej); Odświeżmy taflę lodowiska „Biały Orlik” w Biłgoraju!; Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Cegielniana – Długa – J. Kowalskiego; Od przedszkola do seniora – rekreacja na zmodernizowanym boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 5; Rewitalizacja doliny między ul. Bagienną, Lapidarium i Białą.

Do tej pory za pośrednictwem platformy internetowej głos oddało ponad 500 osób, natomiast osobiście w Urzędzie Miasta zagłosowało ponad 40.

Głosy oddawać można na dwa sposoby. Głosowanie on-line – system do głosowania dostępny pod adresem: https://bilgoraj.budzet-obywatelski.org. W ten sposób głosować mogą tylko osoby zameldowane w mieście Biłgoraj. Konieczne jest potwierdzenie oświadczeń zawartych w formularzu i podanie numeru telefonu, na który głosujący otrzyma SMS z kodem weryfikacyjnym. Z jednego numeru telefonu skorzystać mogą dwie osoby.

Osobiste oddanie głosu na karcie do głosowania – ta forma dostępna jest zarówno dla osób zameldowanych, jak i dla osób zamieszkałych na terenie Biłgoraja. Kartę pobrać można w biurze podawczym Urzędu Miasta po uprzednim okazaniu dokumentu tożsamości. Po wypełnieniu należy wrzucić ją do urny. Każda uprawniona do głosowania osoba od 16. roku życia może zagłosować tylko raz i oddać swój głos na jedno zadanie.

Zachęcamy do głosowania i współdecydowania o tym, jakie inwestycje będą realizowane w mieście.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.