Moto Tech

- Reklama -

Czytanie daje radość

Tarnogrodzka biblioteka już po raz 16. promuje aktywne czytanie, rozbudzanie zainteresowania działalnością i twórczością wybitnych pisarzy, rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym oraz zachęca do korzystania z jej zbiorów. Komisja w składzie: Zofia Zając- przewodnicząca, Anna Kuziak, Maria Piętak i Kazimiera Mendryk ogłosiła, że "Mistrzem Pięknego Czytania" została Patrycja Jachimowicz z Luchowa Dolnego. Super wyróżnienia otrzymali Karolina Staroń z Tarnogrodu oraz Katarzyna Duczek z Luchowa Dolnego. Wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Tarnogrodzie.

- Reklama -

Ponadto podczas tego tygodnia biblioteka gościła grupę przedszkolaków, które z wielką chęcią poznawały historię dzięki eksponatom z muzeum, w ramach programu biblioteka dla przedszkolaków. W bibliotece odbyło się również spotkanie ze studentami Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie.

Uwagę uczestników Tygodnia Bibliotek 2017 przyciągają wystawy "Znani Nieznani Mieszkańcy Mojej Miejscowości" oraz "Przydrożne Kapliczki i Krzyże".

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.