- Reklama -

Czym kierować się przed zakupem elektronarzędzi?

Wybór odpowiednich elektronarzędzi może być trudnym zadaniem, choćby z powodu dużej ilości firm, które produkują narzędzia o tych samych funkcjach. Dlatego przed zakupem trzeba dokładnie określić swój budżet oraz pomyśleć, jakie funkcjonalności urządzenia będą nam najbardziej przydatne.

Zakup elektronarzędzi do prac domowych czy też bardziej profesjonalnych musi być poprzedzony przygotowaniem listy potrzeb. Do tego dochodzi oczywiście określenie dostępnego budżetu. Trzeba bowiem wiedzieć, że np. taka wkrętarka może kosztować od 100 do nawet 1000 zł. Różnice w cenie wynikają nie tylko z różnych parametrów i mocy, ale także z prestiżu producenta. Najdroższe elektronarzędzia produkuje Makita, Bosch oraz DeWalt, jednak i tu można znaleźć coś w cenie o odpowiednim stosunku do jakości. Inną kwestią jest funkcjonalność narzędzi i materiałów, na których najczęściej pracujemy. Elektronarzędzia generalnie najbardziej przydają się do pracy w drewnie, choć już np. młotowiertarka może być pomocna podczas skuwania glazury czy gresu. Fachowe i profesjonalne narzędzia można kupić w sklepie EBMiA.pl – https://www.ebmia.pl/1805-narzedzia

Na co zwrócić uwagę wybierają elektronarzędzia?

Precyzyjna i bezpieczna praca – elektronarzędzia kupujemy po to, aby dobrze i długo nam służyły. Dlatego przed zakupem poczytajmy recenzje danych modeli w Internecie. Dowiemy się w ten sposób, jak ich pracę oceniają użytkownicy. Nie jest tajemnicą, że lepszą precyzję i bezpieczeństwo zapewniają urządzenia marek z wyższej lub średniej półki. Są także czymś w rodzaju inwestycji na lata. Dla odmiany urządzenia najtańsze często są dosłownie jednorazowe i nie wytrzymują dłuższego remontu.

 

Funkcjonalność – kolejna sprawa to konieczność określenia, do czego dane narzędzie będzie wykorzystywane. Uniwersalnym narzędziem będzie wkrętarka, która pozwala nam przykręcać różne elementy. Do tego wiertarka do wiercenia otworów w drewnie czy betonowej ścianie. Wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany też tym, jak często będziemy z danego urządzenia korzystać. Jeśli działamy profesjonalnie, zainwestujmy w coś lepszego, a jeśli okazjonalnie – wystarczą nam wkrętarka, szlifierka czy wiertarka ze średniej półki.

 

Moc i prędkość obrotowa – dobrze dobrane narzędzia to takie, które mają wysoką prędkość obrotową (ilość obrotów na minutę), a przy tym zachowują precyzję pracy. Elektronarzędzia o wyższej mocy i prędkości dłużej będą w stanie pracować na tych samym obrotach i z wykorzystaniem tej samej precyzji. Jeśli więc budżet nam na to pozwala, wybierajmy modele o wysokiej mocy podanej w watach (W) i wysokiej prędkości obrotowej.

 

- Reklama -

Cena elektronarzędzia – duża ilość elektronarzędzi dostępnych na rynku to zaleta. Coś dla siebie znajdzie zarówno profesjonalista, jak i amator-majsterkowicz, np. kiedy potrzebuje ich do okazjonalnych napraw. Tutaj oczywiście kierujemy się zdrowym rozsądkiem i starajmy się nie przesadzać w żadną stronę. Zbyt tanie urządzenia będą się psuły i może się okazać, że co sezon trzeba je wymieniać na nowe. W rezultacie po 2-3 latach wykosztujemy się w takim stopniu, jak gdybyśmy kupili coś Boscha czy Makity. Z kolei nie ma sensu wydawać tysięcy złotych na coś z kategorii premium, jeśli wyciągać będziemy sprzęt od wielkiego dzwonu. Dla domowych złotych rączek średnia półka będzie wystarczająca.

Jak kupować mądrze elektronarzędzia?

Zakup elektronarzędzi rodzi dylemat. Lepiej kupić coś droższego, ale na lata? A może taniego na jeden raz? Jednakże wystarczy rozejrzeć się w ofercie sklepów internetowych z narzędziami, by prędzej czy później natrafić na dobre promocje i wyprzedaże. W ten sposób możemy dostać coś lepszego w cenie taniego sprzętu. Podczas zakupu warto też posiłkować się opiniami w serwisach internetowych lub poprosić o doradztwo profesjonalną obsługę sklepu. Ponadto zakupy warto zacząć od skompletowania urządzeń najbardziej uniwersalnych. Takich jak wiertarka z udarem, wkrętarka, szlifierka kątowa, wyrzynarka, szlifierka oscylacyjna oraz akcesoria do elektronarzędzi. Później możemy powoli wzbogacać naszą kolekcję o kolejne urządzenia.

Więcej porad na temat narzędzi znajdą Państwo w serwisie Akcesoria CNC – https://www.akcesoria.cnc.info.pl/porady

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.