- Reklama -

- Reklama -

Człowiek Roku 2022 Ziemi Biłgorajskiej. Jakie wyniki głosowania?

Z każdą godziną przybywa głosów plebiscycie na Człowieka Roku 2022 Ziemi Biłgorajskiej. Mamy już pierwszych liderów i pierwszych faworytów. Pełne cząstkowe wyniki oczywiście będziemy przekazywać na bieżąco. Kto spośród dziecięciu kandydatów, sięgnie po tytuł? Aktualna klasyfikacja z liczbą głosów tylko w Nowej Gazecie Biłgorajskiej.

- Reklama -

Oto dziesiątka kandydatów, na których możecie głosować. Zachęcamy do wsparcia swoich faworytów. Wśród tych ludzi jest Człowiek Roku 2022 Ziemi Biłgorajskiej. Kto?

 

Marzena Banach SMS pod numer 71601 o treści: ngb.1

Sylwia Bober SMS pod numer 71601 o treści: ngb.2

Renata Chmielewska SMS pod numer 71601 o treści: ngb.3

Jarosław Czarniecki SMS pod numer 71601 o treści: ngb.4

Piotr Flor SMS pod numer 71601 o treści: ngb.5

Jolanta Kiesz SMS pod numer 71601 o treści: ngb.6

Karol Kręt SMS pod numer 71601 o treści: ngb.7

Marek Król SMS pod numer 71601 o treści: ngb.8

Marta Pysz SMS pod numer 71601 o treści: ngb.9

Andrzej Szarlip SMS pod numer 71601 o treści: ngb.10

……………………………………………………………………………………………………………………………..

MARZENA BANACH  -Urodzony społecznik – W ubiegłym roku jeden z najbardziej aktywnych społeczników w powiecie biłgorajskim. W ostatnich miesiącach zorganizowała m.in. akcje charytatywne i zbiórki dla ciężko chorego Kuby z Aleksandrowa. Niemal w całym powiecie odbywały się zbiórki plastikowych butelek, zbiórki złomu, czy kiermasze ciast, w które włączyły się szkoły i wiele innych instytucji. Wspiera również organizację pomocy dla Darka Wróbla, chorego ułana z Biszczy.

SYLWIA BOBER – Najpiękniejsza strona Ziemi Biłgorajskiej – Pochodząca z Biłgoraja Sylwia, to jedna z najpiękniejszych kobiet w Polsce. W 2022 roku wystąpiła w finale konkursu piękności Miss Polonia, gdzie zdobyła tytuł Miss Polonia Social Media i znalazła się w TOP5 konkursu. Przez organizatorów została wytypowana do reprezentowania Polski w międzynarodowym konkursie Miss Charm 2023, który odbył się w Wietnamie.

- Reklama -

RENATA CHMIELEWSKA – Gospodyni buduje świetlicę – Szefowa gospodyń wiejskich z Olszanki (gm. Turobin) porwała się w ubiegłym roku na wyzwanie, niemal niemożliwe. Razem z koleżankami ze swojego koła, pozytywnie zaraziła mieszkańców ideą wybudowania świetlicy wiejskiej. Inwestycji za bagatela – ponad pół miliona złotych! Część sympatyczne panie pozyskały z dofinansowania, resztę zbierają i zachęcają do tego życzliwych ludzi. A świetlica w Olszance już wyrasta z ziemi i ma być gotowa jeszcze w tym roku.

JAROSŁAW CZARNIECKI  – Kapitan biało-niebieskiego okrętu – Były piłkarz m.in. Hetmana Zamość, Łady Biłgoraj, Górnika Łęczna, czy GKS Bełchatów, dziś prowadzi biłgorajski zespół do wymarzonej IV ligi. I jest na dobrej drodze, by osiągnąć cel, bo w poprzednim roku, Łada wygrywała praktycznie wszystko. Szanowany przez piłkarzy, lubiany przez kibiców, doceniany przez działaczy. Jak sam ambitnie podkreśla, nie wyobraża sobie, żeby Łada 1945 Biłgoraj nie wygrała w tym sezonie zamojskiej klasy okręgowej.

PIOTR FLOR – Chodząca historia Ziemi Biłgorajskiej – To prawdziwa chodząca historia powiatu biłgorajskiego. Z wykształcenia jest technikiem elektromechanikiem. Z zamiłowania wielkim pasjonatem historii Ziemi Biłgorajskiej. Rodowity biłgorajanin, niemal w pojedynkę próbuje ocalić od zapomnienia barwną przeszłość naszego powiatu. Od 2017 roku jest prezesem Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego. Przegląda, zbiera, zapisuje i przekazuje innym. Jest autorem wielu wydawnictw, książek i materiałów historycznych o Ziemi Biłgorajskiej.

JOLANTA KIESZ – Twarz pracowników DPS – Wieloletnia pracownica Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce. Od kilku lat przewodnicząca NSZZ Solidarność przy DPS w Teodorowce. Za jej kadencji sytuacja pracowników DPS znacznie się poprawiła. Jolanta Kiesz mocno zaangażowała się w działalność związkową, dzięki której problemy, z jakimi od lat zmagają się pracownicy DPS, ujrzały światło dzienne. Cały czas aktywnie uczestniczy w spotkaniach związkowców na różnych szczeblach.

KAROL KRĘT – Najszybszy człowiek w powiecie – Najbardziej utalentowany kierowca z powiatu biłgorajskiego, który odnosi coraz większe sukcesy w Europie. W 2022 roku zajął trzecie miejsce w międzynarodowych wyścigach Porsche Sports Cup. Siedemnastolatek pochodzący z Tereszpola, na jedenaście wyścigów aż ośmiokrotnie stanął na podium. Na torach wyścigowych jest już od 11 lat. Na początku rywalizował w czeskich seriach, potem zaczął ściganie w Polsce i w Europie. Rywalizował już m.in. w Brazylii. W tym roku czeka go egzamin maturalny, ale też przesiadka do nowego auta i debiut w nowej klasie wyścigów.

MAREK KRÓL – Prawdziwy literat – Jedyny mieszkaniec powiatu biłgorajskiego, który jest członkiem Związku Literatów Polskich. Autor siedmiu książek poetyckich. Ósma jest właśnie w druku. Współautor blisko 50 antologii. Wychowany w domu przepełnionym poezją, syn Jana Króla, jednego z najbardziej wybitnych i rozpoznawalnych poetów ludowych i patrona Szkoły Podstawowej w Nieliszu. Laureat wielu konkursów literackich. Autor unikatowego i pionierskiego cyklu „Boginki Słowian”.

MARTA PYSZ – Największy przyjaciel zwierząt – Nikt w powiecie biłgorajskim, nie kocha zwierząt tak bardzo, jak ona. Kieruje Biłgorajskim Stowarzyszeniem Opieki nad Zwierzętami „Podaj Łapę”. Stowarzyszeniem, które nie istnieje tylko na papierze, jak wiele innych, ale każdego dnia widać efekty pracy i zaangażowania. Wspólnie z wolontariuszami ratuje z opresji gminy z całego powiatu biłgorajskiego, odbierając od nich i dając dach nad głową, bezpańskim psom i kotom. Organizuje zbiórki, prowadzi akcje i koordynuje pracę wolontariuszy, bez których nie byłoby biłgorajskiego stowarzyszenia.

ANDRZEJ SZARLIP – Gospodarz Ziemi Biłgorajskiej – Starosta biłgorajski, który kieruje powiatem od pięciu lat. Pochodzi z Goraja, jest byłym pracownikiem biura wojewody lubelskiego i byłym rzecznikiem prasowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. W czasie jego kadencji udało się zrealizować wiele ważnych inwestycji w powiecie biłgorajskim. W ubiegłym roku Starostwo Powiatowe w Biłgoraju miało budżet w historii samorządu powiatowego około 216 mln zł. Wkrótce rozpocznie się przebudowa biłgorajskiego Autodromu, co do tej pory nie udawało się żadnemu samorządowcowi.

……………………………………………………………………………………………………………………

Jak głosować:
Głosować można na dwa sposoby:
Kupony: wycięty z gazety oryginalny kupon należy wypełnić i przesłać na adres naszego punktu ogłoszeń: Pikul Media ul. Armii Kraków 84, 23-400 Biłgoraj

SMS: wyślij SMS pod numer 71601 o treści wskazanej przy nazwisku kandydata. Koszt SMS-a to 1,23 zł (z VAT). Pamiętaj, by treść zawierała wszystkie litery i cyfrę podaną przy nazwisku. W przeciwnym razie Twój SMS nie dotrze.

Głosowanie SMS-owe trwa od północy 14 lutego do 16 marca do godz. 23.59, natomiast na kupony czekamy do 16 marca, ale pamiętajcie, by dostarczyć kupon wcześniej, bo zliczone zostaną wyłącznie głosy, które do 16 marca fizycznie dotrą do naszej redakcji.

Szczegółowy regulamin dostępny na stronie: www.gazetabilgoraj.pl

………………………………………………………………………………………………………………………………………….

W najbliższym papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej, podamy cząstkowe wyniki głosowani i aktualną klasyfikację. Głosujcie na swojego faworyta!

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.