„Czas kolędowania” i konkurs plastyczny

Spotkanie rozpoczęło się od pastorałki w wykonaniu dziewczynek z Koła Przyjaciół Biblioteki. Później jako gość honorowy wystąpił Ludowy Zespół Śpiewaczy "Aleksandrowiacy". Zgromadzeni mieli okazję posłuchać dawnych i mało znanych kolęd, śpiewanych w naszym regionie, które Zespół stara się ocalić od zapomnienia. Następnie został podsumowany konkurs plastyczny pn.
"Moi Pradziadkowie". Był on okazją do wspólnych rozmów o rodzinie, a szczególnie pradziadkach. Ich efektem były ciekawe obrazki tworzone przez dzieci razem z rodzicami.


Na konkurs wpłynęło 27 prac wykonanych różnorodnymi technikami. Wszystkie przedszkolaki otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy z rąk dyrektor przedszkola Marzeny Krajewskiej. W promocję konkursu wśród przedszkolaków i rodziców zaangażowały się wychowawczynie grup czterolatków Dominka Biała i Katarzyna Pastuszek. W drugiej części spotkania, które zgromadziło tak różne pokolenia płynęły wspólnie śpiewane kolędy. Nie zabrakło również tradycyjnych amoniaczków, pachnącej kawy i herbaty oraz rozmów. Uczestnicy mogli obejrzeć także wystawę prac pokonkursowych, która wywołała wiele ciepłych wspomnień. Oglądający czasem rozpoznawali siebie a czasem swoich rodziców czy dziadków.
Organizatorzy imprezy to Gminna Biblioteka Publiczna i Przedszkole "Leśne Skrzaty" w Aleksandrowie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.