- Reklama -

Coraz więcej nowych umiejętności

Musztra, strzelanie z łuków i z broni pneumatycznej, zajęcia w terenie – to tylko niektóre ćwiczenia wykonywane pod okiem doświadczonych instruktorów. Mają je uczestnicy projektu „Czas siodłać konie” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej. Projekt wystartował na początku wakacji. Udział w zajęciach bierze blisko 20 osób z Biszczy i okolicznych miejscowości.

Uczestnicy projektu już mieli sporo ciekawych zajęć. Uczyli się jeździć konno, mieli zajęcia świetlicowe i warsztaty dziennikarskie. Wzięli udział także w pieszym rajdzie pamięci Leonarda Zub Zdanowicza na trasie Borów – Wólka Szczecka koło Annopola.

Teraz ćwiczą pod okiem instruktorów z Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z Lublina Piotra Dawidka, Piotra Tokarskiego i Piotra Kucharza. Młodzież ćwiczyła strzelanie z łuków i broni pneumatycznej, uczyła się podstaw musztry i orientacji w terenie. 

- Reklama -

Dzieci i młodzież miały także szkolenie z lekarzem Teresą Derylak z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a Wiesława Kłało przeprowadziła z uczestnikami projektu zajęcia socjoterapeutyczne. Odbyło się także szkolenie na temat edukacji obywatelskiej, które poprowadziły Monika Dominik, Agata Czworonóg i Agnieszka Wojnarska z Fundacji Aktywności Obywatelskiej. 

W harmonogramie projektu są także kolejne ciekawe wydarzenia. W najbliższym czasie uczestnicy sprawdzą swoją sprawność podczas szkolenia kondycyjnego, z torem przeszkód i udzielaniem pierwszej pomocy w warunkach bojowych. Zaplanowana jest także wycieczka do miejsc pamięci w Bełżcu i Przemyślu. 

Realizatorzy projektu zapraszają do włączenia się w działania i poprowadzenie zajęć z musztry osoby mające przeszkolenie wojskowe.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.