Szkolenie język ang/niem/ros

Chcą zmieniać gminy Biszcza, Księżpol, Potok Górny

1. Natalia Kyc, 41 lat, wykształcenie wyższe, mężatka, matka trzech synów, dziennikarka i nauczyciel, przewodnicząca Rady Rodziców szkoły w Majdanie Starym, społeczniczka i organizator wielu działań w swoim lokalnym środowisku (szkolenia i warsztaty dla kobiet, seniorów, wyjazdy dla dzieci, akcje charytatywne). Od lat zaangażowana w pomoc dla potrzebujących rodzin. Jako radna będzie zabiegać o to, aby zlikwidować kumoterstwo, partyjne układy i zatrudnianie po znajomości w urzędach.

2. Józef Borowiec, żonaty, dwoje dzieci. Prowadzi gospodarstwo rolne w gminie Potok Górny, uprawia zboże i tytoń. Radny trzech kadencji. Przyczynił się do budowy drogi powiatowej na terenie gminy Biszcza (Gózd Lipiński), pozyskał z funduszu leśnego 1 mln zł na drogę w Starych Królach oraz 500 tys. zł na drogę Lipiny Górne – Stoczek. Pozyskał ponad 200 tys. zł z fundusz sprawiedliwości na sprzęt dla OSP z terenu gmin Potok Górny, Biszcza i Księżpol.

3. Robert Koszel, 39 lat, wykształcenie wyższe, prowadzi gospodarstwo rolne w Bukowinie, żonaty, dwoje dzieci. Uprawia zboże, tytoń, bydło mięsne. W Radzie Powiatu będzie zabiegać o poprawę sytuacji rolników poprzez wprowadzenie gwarancji zapłaty za dostarczenie produktów rolnych, m.in. za tytoń. Będzie także zabiegać o pozyskanie pieniędzy na budowę dróg i chodników w gminie Biszcza oraz o pozyskanie funduszy unijnych na rozwój turystyki.

4. Anna Lębryk, 37 lat, wykształcenie wyższe ekonomiczne, od 18 lat prowadzi własne biuro rachunkowe, mężatka, dwoje dzieci. Jako radna Powiatu Biłgorajskiego będzie zabiegać o pozyskiwanie funduszy europejskich na inwestycje w gminie Księżpol, m.in. na rozwój przedsiębiorczości, zarówno na istniejące firmy jak i nowo powstające, na infrastrukturę drogową oraz na rzecz rozwoju turystyki.

5. Antoni Jednac, 65 lat, wykształcenie wyższe ekonomiczne, pracownik Urzędu Gminy w Potoku Górnym, nauczyciel, kierownik Przedsiębiorstwa Rolno – Przemysłowego Zasobów Własności Rolnej Skarbu Państwa w Staszęcinie, radny Rady Gminy obecnej kadencji. Jako radny Rady Powiatu będzie dbać o sprawy rolnictwa, m.in. o gwarancje cenowe dla producentów rolnych, o budowę i remonty dróg w gminie Potok Górny oraz o poprawę jakości życia emerytów i rencistów.

6. Paulina Ciosmak, 25 lat, wykształcenie wyższe, mężatka. Od kilku lat pracuje w firmie o branży ekologicznej, bliskie jej sprawy związane z rolnictwem i ochroną środowiska. Jako radna Rady Powiatu będzie zabiegać o poprawę stanu dorzecza Tanwi oraz, o budowę dróg na terenie gminy Księżpol.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.