- Reklama -

Chcą budować ścieżki rowerowe

 
Biłgoraj przeszedł do kolejnego etapu konkursu pt. „HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”.

W listopadzie minionego roku burmistrz miasta Biłgoraj złożył fiszkę projektową na dofinansowanie projektu pn. „Biłgoraj miasto przyjazne rowerzystom”. Głównymi celami planowanych w projekcie rozwiązań jest dostosowanie i uporządkowanie przestrzeni transportowej i turystycznej do potrzeb ruchu pieszego i rowerowego, edukacja i integracja wszystkich uczestników ruchu. Udało się przejść do kolejnego etapu. 22 maja br. samorząd miasta otrzymał potwierdzenie o zakwalifikowaniu się do II etapu konkursu. Obecnie trwa opracowanie koncepcji projektu. Następnie zostanie ona poddana konsultacjom. Wniosek o dofinansowanie należy złożyć do 28 września br.

- Reklama -

Ministerstwo Rozwoju ogłosiło konkurs dotacji skierowany do jednostek samorządu terytorialnego pod tytułem: „HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”. Ma on charakter pilotażowy, jego głównym celem jest kreowanie miasta, jako przestrzeni przyjaznej do życia, przy współudziale mieszkańców i użyciu inteligentnych rozwiązań. Założenia projektu obejmują działania takie jak: opracowanie dokumentacji technicznej nowej organizacji ruchu na drogach publicznych z wydzieleniem tras dla rowerów oraz skomunikowaniem ich z istniejącą siecią ścieżek rowerowych o długości ok. 20 km. Istnieje również możliwość oznakowania tras rowerowych na drogach publicznych, opracowania dokumentacji i budowy miasteczka ruchu drogowego, które będzie nawiązywać do rozwiązań komunikacyjnych istniejących w mieście. Ważne jest również propagowanie roweru jako wygodnego, bezpiecznego i ekologicznego środka komunikacji.

Podczas realizacji tych zadań do współpracy zostaną zaproszone różnego rodzaju podmioty takie jak stowarzyszenia rowerzystów, Komenda Powiatowa Policji, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Szkoły Podstawowe i Gimnazja, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Kluby Seniorów, Ośrodki Zdrowia prowadzone przez Lekarzy Rodzinnych, Nadleśnictwo Biłgoraj.

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Magda mówi

    Drogi dla rowerów jak najbardziej potrzebne. Drogi dla samochodów tez potrzebne. A parkingi tzn miejsca gdzie mozna zatrzymac auto jak jest taka potrzeba zeby cos załatwic. A jak narazie zaparkowac gdziekolwiek w Biłgoraju to horror jakis jest. wszedzie zajete. Ale juz buduja nam płatny parking. Heheh bedzie gdzie parkowac za 25 zł za dobe. A co. Mozna , mozna. To ze do tej pory był bezpłatny to pikus. Teraz bedzie płatny i bedzie swiecił pustkami. Na to tez znajda rade postawia wiecej zakazów parkowania i bedziesz kierowco musiał zaparkowac akurat tam i zapłacic. urzedasy wiedza jak to zrobic i to zrobia. Wszysko w trosce o nasze dobro. Jakze by inaczej.

  2. ide mówi

    Ścieżki? Niech budują drogi dla rowerów. Ścieżek nie trzeba budować ścieżki są …. w lesie. Aż 8 lat trwały zmiany w głowach urzędników. I teraz pytanie czy chcą, czy będą, i czy to nie jest sieć zarzucona na przedwyborcze obiecanki.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.