- Reklama -

Cena śmieci pójdzie w górę?

Być może mieszkańców Biłgoraja czeka podwyżka cen za śmieci. Rozstrzygnięty przetarg opiewa na wyższą kwotę niż zakładał samorząd.

- Reklama -

W listopadzie rozstrzygnięty został przetarg na odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta Biłgoraj w 2019 roku.Jedyną ofertę w przetargu złożyło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Biłgoraju. Opiewa ona na kwotę 2 mln 897 tys. zł. Kwota ta jest wyższa niż była w ubiegłym roku.

Sytuacja ta może wiązać się z podwyżkami dla mieszkańców. – Ta kwota jest wyższa niż w roku ubiegłym. Oznacza to, że jeśli nie zechcemy dopłać do odbioru odpadów, będzie się to wiązało z nieznaczną, ale jednak podwyżką – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Janusz Rosłan.

Podwyżka była również w minionym roku. Obecnie obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi: 11,00 zł od jednego mieszkańca miesięcznie, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny; 22,00 zł od jednego mieszkańca miesięcznie, jeżeli odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. rudi mówi

    Nie podpisywać umów z tą firmą,przecież oni niszczą środowisko w imię prawa .ludzie/mieszkańcy sortują smieci a oni wysypują to na jedną kupę,nie ma sortowni nie ma odzyskiwania surowców wtórnych.Działają jak dzikie wysypisko a starosta tego nie widzi?

  2. Koci-pazur mówi

    ZŁODZIEJSKI KRAJ ZŁODZIEJSKIE OBYCZAJE!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.